Youradio

Menu

 
Datum narození 19. 3. 1990
Věk 28 let
Místo narození Kyjov, Česká republika
Web umělce bandzone.cz/mucha
 
Žánr Alternative
Přehrát náladu "Mucha"
Nej skladba "Úchyl"

„Některé skladby znázorňují zoufalý výkřik frustrace a izolace, jiné naopak akutní potřebu lásky. Chlapi sú kokoti, ale bez nich to zřejmě taky nejde,“ říká Nikola Muchová - anebo prostě jenom Mucha, třiadvacetiletá zpěvačka z Kyjova o své debutové záříjové desce Slovácká epopej.

Z dvanácti kousků, na které Muše přispěli fanoušci přes server HitHit, prosvítá přes hustník sprostých slov a bouřku syrového zvuku vtip, sarkasmus (zkuste "sektářskou" písničku Ježíš) a jasná mysl holky, které se v osmnácti narodila dcera a ona se mohla spolehnout leda tak sama na sebe.

Písničky o večírkových eskapádách, dojíždění pro podporu i o tom, že víc než záchodové prkýnko nahoře jí vadí ten, který ho nahoře nechal, že chlapi jsou v upnutých macho tričkách legrační a že na jejich chlupech, ponožkách a tělesných šťávách není vůbec nic přitažlivého, nezní ani trochu jako fňukání zhrzené holky nebo snad feministky. Svoje postřehy, pocity a emoce formuluje Mucha vtipně, hravě a s poťouchlým šmrncem lokálního přízvuku; v tomhle směru připomíná Mucha brněnské kolegyně Čokovoko.

Na Brno je nyní Mucha ostatně napojená pupeční šňůrou. S dcerkou tu bydlí, pracuje v kavárně a tady také působí Evžen KyšperskýKvětů, který Muchu vytáhl z undergroundu, sestavil  pro ni doprovodnou kapelu a ukázal jí, jak z nápadů, jež drhla po večerech na kytaru v klubech, udělat pořádné skladby. „Je prdel, když mě učí akordy mých písniček. Ostatně pro mě byl milý šok slyšet svoji hudbu za zády, dodávají k tomu koule. Teď je to srdce s koulema,“ řekla Mucha v rozhovoru pro aktuálně.cz".

S kytarou Mucha sice stále spíš zápasí („pořád nepobírám ten systém, kterej je u klavíru jasnej, jak se posunout od jednoho tónu k druhému“), pod Kyšperského vedením ale její skladby zní daleko suverénněji - chvílemi třeba jako holčičí verze The Doors (Chlapi sú kokoti), pak zase jako apokalyptický folk (Hygiena).

Do budoucna by Mucha ráda vylepšila hru na kytaru, formulování pocitů a také by ráda častěji hrála sólově. Podívejte se na její web, kam a kdy si ji můžete přijít poslechnout.

Album Slovácká epopej křtí 25. září v Metro Music Baru a v Praze 4. října v pražském Paláci Akropolis.

Diskografie

Podobní interpreti

Album David Koller & Friends

David Koller & Friends

Rok vydání: 2016 Songů: 1 Vydavatelství: Championship music
 
Album Josefene

Josefene

Rok vydání: 2014 Songů: 10 Vydavatelství: Vlastní náklad
 
Album Slovácká Epopej

Slovácká Epopej

Rok vydání: 2013 Songů: 12 Vydavatelství: X production
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno