Youradio

Menu

 
Rok založení 1999
Doba existence 19 let
Místo vzniku Praha
Web skupiny www.monkeybusiness.cz
 
Žánr Pop, Funky
Přehrát náladu "Monkey Business"
Nej skladba "Rockin´ At The Lobby Bar"

Monkey Business jsou jedním z nejúspěšnějších hudebních uskupení v České republice. Vedle JAR a Sexy Dancers představují další počin multiinstrumentalisty a producenta Romana Holého. Skupinu založili roku 1999 spolu s ním další zkušení muzikanti – Matěj Ruppert (Leguar GR), Oldřich Krejčoves (Pan Pot), Pavel Mrázek a Martin Houdek (oba Dorota B.B.).

Od počátku se orientují na pop a funky. První desku vydali roku 2000 s názvem Why Be Out When You Could Be In. Obsahovala převážně anglicky zpívané skladby, mezi nimi takové hity jako Party Shit, My Friend, Piece of My Life. Po tomto albu se skupina rozrostla o americkou zpěvačku Tonyu Graves (Liquid Harmony). V limitované edici následně vyšlo album Why Be In When You Could Be Out, na němž s MB’s spolupracovala světová esa tohoto žánru: pozounista Fred Wesley (mj. James Brown, Tina Turner, George Clinton) a producent a kytarista David Williams (mj. Michael Jackson, Madonna). Hosty druhé desky Save The Robots z roku 2001 byli Hiram Bullock (kytara), Ray Davis a Dr. Robert (zpěv) a opět Fred Wesley (trubka).

Na dalším albu Resistance Is Futile (2003) se podílela celá řada zahraničních i domácích hostů - například opět Hiram Bullock (kytara), Jiří Stivín (flétna), Iva Bittová (zpěv, viola). Výraznou osobností čtvrté desky s názvem Kiss Me Ony My Ego (2005) byl zpěvák a baskytarista Glenn Hughes (Deep Purple).

Objects Of Desire And Other Complications (2007) vzniklo vlastními silami. Kapela sbírala jedno ocenění za druhým, vyprodávala koncerty. Velmi vřele skupinu přijali také diváci na zahraničních pódiích, na největším argentinském festivalu Personal Fest 2007 zazářili v hlavním čase po boku Happy Mondays a Chrise Cornella. V Argentině vydali i dvě svá alba, Kiss Me Ony My Ego a Objects Of Desire And Other Complications

V únoru roku 2009 vydává kapela svou šestou řadovou desku s názvem Twilight of Jesters?. Hostuje na ní například Ashley Slater.

Album Happiness of Postmodern Age je v plánu na únor 2013.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Kavarna de Luxe

Kavarna de Luxe

Rok vydání: 2017 Songů: 11 Vydavatelství: Warner Music
 
Album Sex And Sport Never!

Sex And Sport Never!

Rok vydání: 2015 Songů: 10 Vydavatelství: Warner Music
 
Album Sex and sport? Never!

Sex and sport? Never!

Rok vydání: 2015 Songů: 1 Vydavatelství: Warner Music
 
Album Happiness Of Postmodern Age

Happiness Of Postmodern Age

Rok vydání: 2013 Songů: 13 Vydavatelství: Supraphon
 
Album Dáreček

Dáreček

Rok vydání: 2012 Songů: 1 Vydavatelství: Surikata Records
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno