Youradio

Menu

 
Rok založení 1987
Doba existence 34 let
Web skupiny www.michalhoracek.cz
 
Přehrát náladu "Michal Horáček"
Nej skladba "Buřty, Pivo, Nenávist"

Spolupráce Michala Horáčka (textaře, spisovatele, producenta) a Petra Hapky (hudebního skladatele, klavíristy) trvá dodnes. Poprvé se na společném projektu sešli v roce 1987, kdy vzniklo album Potměšilý host, určené legendě českého šansonu Haně Hegerové. Následující CD V penziónu Svět (1988) už Horáček & Hapka nabídli různým interpretům, čímž do budoucna ustavili podobu svých alb. Na Citové investici z roku 1996 se podíleli například Lucie Bílá, Daniel Landa, Michael Kocáb, Richard Müller nebo Magdalena Kožená, tedy přední umělci české i slovenské hudební scény, operu nevyjímaje. Zatím poslední společná deska Strážce plamene vyšla v roce 2006.
Duo Horáček-Hapka je zárukou kvality a úspěchu. Za spolupráci několikrát obdrželo cenu Anděl (mimo jiné  za Potměšilého hosta a Citovou investici nebo píseň S cizí ženou v cizím pokoji). V říjnu 2009 Státní opera v Praze uvede premiéru divadelní hry Kudykam, aktuálního projektu obou umělců. Premiéře bude v září předcházet stejnojmenné album.
Michal Horáček se kromě textařiny věnuje psaní knih, působil i jako porotce v hudební soutěži Česko hledá Superstar. V souvislosti s ním média propírala hlavně prodej Fortuny, sázkové kanceláře, ve které Horáček figuroval jako předseda představenstva. Hráčská vášeň u něj propukla v roce 1968, kdy poprvé navštívil dostihy v Chuchli.
Petr Hapka se jako hudební skladatel podepsal pod řadu filmů a seriálů, několik písní dokonce sám nazpíval (Kocour se schoulil na tvůj klín, duet s Lucií Bílou Dívám se dívám či Bude mi lehká zem s Janou Kirschner.)

V roce 2009 se duo Hapka - Horáček přihlásilo s velkolepým "lyrikálem" Kudykam, v němž se objevili například i Luce Bílá nebo mladý zpěvák a herec Vojta Dyk. Kudykam se hrál v budově Pražské státní opery.

 

 

Diskografie

Podobní interpreti

Album Český Kalendář - Cd1

Český Kalendář - Cd1

Rok vydání: 2013 Songů: 17
 
Album Český Kalendář - Cd2

Český Kalendář - Cd2

Rok vydání: 2013 Songů: 16
 
Album V Penziónu Svět

V Penziónu Svět

Rok vydání: 1988 Songů: 6
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno