Youradio

Menu

 
Rok založení 2005
Doba existence 13 let
Místo vzniku Hradec Králové, Česká republika
Web skupiny www.memphisband.cz
 
Žánr Pop, Rock
Přehrát náladu "Memphis"
Nej skladba "Spojení"

Málokdo je tak upřímný, aby přiznal, že prvotní impuls, proč založil kapelu, byl ten, aby na ni mohl balit své protějšky. Pokud ale nemáte stejně rádi muziku, nevydrží vám předstírání dlouho... A tak mladá čtveřice Memphis z Hradce Králové postupuje krůček po krůčku a jak se zdá, práce nese ovoce.

Memphis jedou v podstatě podle vysněného scénáře všech začínajících kapel, které si něco chtějí odpracovat a nebýt jen zpěváky jednoho hitu. Kluci z Memphis se dali dohromady ještě na střední škole. Sešli se, měli první zkoušku a sedli si hudebně i lidsky natolik, že založili skupinu. V roce 2008 se dostavil první úspěch v podobě vítězství v soutěži Pro-Rock a následné první místo na Karvinském Woodstocku, Hudbou proti nudě i na Eurofestivalu 2011.

Poslechněte si Memphis v Youradiu

Memphis bodovali také se svým prvním videoklipem ke skladbě The One. Jejich jméno se začalo propírat, a tak se pod ochrannými křídly Ecsona Waldese vydali do studia, kde natočili vysněnou debutovou desku In Songs About Her, která vyšla letos na jaře. Singl Sunshine vyhrál hudební hitparádu T-Music Chart a podařilo se mu prokopat i do velkžch rádií typu Evropa 2.  

Deska vznikala v období, kdy se v životě zpěváka Honzy dělo nejvíc změn. Zřejmě v pozitivním slova smyslu, protože nahrávka srší optimistickým zvukem. Na druhou stranu co by to bylo za kapelu, kdyby sem tam nedokázala zahrát nějakou tu baladu. Album je tedy vcelku pestré a má řadu poprockových poloh, jimž vévodí zastřených zpěvákův hlas, a protože vznikalo delší dobu, posluchač může snadno identifikovat změny i hudební růst kapely.

Pop-rock s jakým se formace prezentuje, v určitých momentech evokuje soundtrack k americké rozjeté teenage komedii. Memphis zkrátka znějí bezstarostně, skoro jako takoví One Direction. Chcete je slyšet naživo? Pak sledujte jejich web s termínovkou.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Uprostřed všeho - Single

Uprostřed všeho - Single

Rok vydání: 2015 Songů: 1 Vydavatelství: Brainzone
 
Album Spojení - Single

Spojení - Single

Rok vydání: 2014 Songů: 1 Vydavatelství: Brainzone
 
Album In Songs About Her

In Songs About Her

Rok vydání: 2013 Songů: 10 Vydavatelství: Brain Zone
 
Album Get Up

Get Up

Rok vydání: 2013 Songů: 1 Vydavatelství: Brainzone
 
Album Sunshine

Sunshine

Rok vydání: 2012 Songů: 1 Vydavatelství: MemphisBand
 
Album Memphis

Memphis

Rok vydání: 2010 Songů: 6 Vydavatelství: MemphisBand
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno