Youradio

Menu

 
Datum narození 28. 8. 1984
Věk 37 let
Místo narození Bratislava, Slovenská republika
 
Žánr Hip Hop, Rap
Přehrát náladu "Majk Spirit"
Nej skladba "Primetime"

Kdo by si tehdy pomyslel, že jméno kluka, co se doma pokouší o amatérské nahrávky na magneťák, bude za dvanáct let skloňovat celá česko-slovenská hip hopová scéna?
Rodák z Bratislavy vystupující pod jménem Majk Spirit má svůj nynější úspěch, jak je z minulosti vidět, vydřený. A konečně sklízí ovoce. Letos ho, což je spíš ironie, objevili ne slovenském Slávikovi. Jistě, sólovku Nový člověk vydal sice teprve v listopadu 2011, do rapu ale fušuje už od dob vzniku populární bratislavské crew H16 počátkem nultých let.

Její album Kvalitný material bylo zřejmě až tak kvalitní, že si v prodeji vysloužilo platinové ocenění. O výjimečnosti H16 byli  přesvědčení i Rytmus, Moja Reč nebo Indy&Wich, kteří skupinu nechali hostovat ve svých nahrávkách.

Před dvěma lety ale začala Majkovi v hlavě hryzat myšlenka na sólovou desku. S existencí H16 to kupodivu nijak neotřáslo, dokonce společně pracují na novém materiálu.

Na Nového člověka reaguje publikum vcelku pozitivně. Souvisí s tím i Majkův projev, díky němuž nepůsobí jako tuctový pózer. Hip hop chápe jako „hlas lidu a hlavně mladé generace“, tudíž a první místo klade obsah a snaží se nezapomínat ani poselství. Texty nepostrádají zdravou porci sebevědomí, zároveň však do světa nevykřikují klišé: „Jsem pán světa, velkej borec!“ Místo toho raději angažuje sympatickou zpěvačku Celeste Buckingham, s níž nahrál singl Já a ty. Doprovází ho barevný klip.

Sympatický rapper se mimo hudbu zajímá o esoteriku, historické romány či filosofii. Naproti tomu se odmítá účastnit politického divadélka a trávu by legalizoval hlavně proto, aby se na Slovensku všichni uklidnili. Vystudoval vysokoškolský obor management a business, doufá ale, že ho bude hudba živit jako doposud.

Díky zmíněnému debutu by se mu toto přání mohlo splnit.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Kurt - Single

Kurt - Single

Rok vydání: 2020 Songů: 1
 
Album Vibe - Single

Vibe - Single

Rok vydání: 2017 Songů: 1
 
Album Y WHITE

Y WHITE

Rok vydání: 2015 Songů: 1
 
Album Y

Y

Rok vydání: 2015 Songů: 1
 
Album Tancul - Single

Tancul - Single

Rok vydání: 2014 Songů: 1
 
Album Singl

Singl

Rok vydání: 2014 Songů: 1
 
Album Všetky Oči Na Mne

Všetky Oči Na Mne

Rok vydání: 2012 Songů: 1
 
Album Nový Člověk

Nový Člověk

Rok vydání: 2011 Songů: 19
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno