Youradio

Menu

 
Datum narození 2. 5. 1985
Věk 33 let
Místo narození Londýn, Velká Británie
 
Žánr Pop
Přehrát náladu "Lily Allen"
Nej skladba "Air Balloon"

Nadějná anglická sólová zpěvačka Lily Allen pochází z londýnské městské části Hammersmith. Od útlého dětství se ale musela mnohokrát stěhovat a měnit bydliště spolu s otcem, komikem Keithem Allenem a s matkou Alison Owen. Díky kočovnému životu bylo pro Allen velice obtížné vytvořit si dlouhodobé přátelství a koncentrovat se na školní výuku. „Jako malá holka jsem byla osamělá. Vystřídala jsem třináct škol a nikdy jsem neměla čas udělat si nové přátele. Muzika se stala mojí čárou života,“ říká o tomto období sama zpěvačka.

Tyto podmínky proto od začátku určovaly její záliby. Vedle četby knih to byla především muzika, kterou vstřebávala všemi způsoby – ať už posloucháním hudby z rodičovských zásob (nacházely se zde i legendy skapunku The Specials), sledováním klubových žánrů na vzestupu, jako byly drum'n'bass a jungle, nebo navštěvováním nejrůznějších festivalů. Jak sama říká, neexistovala pro ni jiná alternativní kariéra než ta hudební. „Vyloučili mě z několika škol, a tak mě rodiče poslali do internátní školy a doufali, že to na mě bude mít ozdravný účinek. Jenže já se raději vypařila na Glastonbury nebo někam do klubu. Už odmala jsem věděla, že nikdy nebudu mít klasickou práci a sedět celý den v kanceláři.“

Sláva díky Myspace.com
Na své budoucí povolání se tedy náležitě připravovala. Koncentrovala se na psaní textů ke svým budoucím písním a na procvičování zpěvu. Hudební veřejnost ji považuje za jednu z umělkyň, která prorazila díky komunitnímu portálu Myspace.com. Zcela zásadní pro úspěch, který se měl záhy dostavit, bylo totiž založení vlastní hudební stránky na tomto webu. Roku 2005 tam umístila první demo nahrávky. Ty si postupně získaly pozornost desetitisíců uživatelů.

Taková popularita byla zřejmě dost velká na to, aby si Lily Allen všimla i nahrávací společnost Regal/Parlophone, která jí nabídla kontrakt ještě před koncem roku 2005. Allen tedy začala pracovat ještě s producenty Gregem Kurstinem a Marcem Ronsonem na svém debutovém albu, které vyšlo v roce 2006 pod titulem Alright, Still. Singl Smile z tohoto alba se hned po zařazení do rádií umístil na sedmé příčce v britských hitparádách, později se dokonce vyšplhal na první pozici. Po tomto prvotním úspěchu se dostavily ještě větší: nominace na British Breaktrough Act a nominace pro Alright, Still na album roku. Allenina hvězda stoupala roku 2007 nad celým světem, když v rámci své koncertní šňůry navštívila postupně USA, Japonsko i Austrálii. Její osobité pojetí britského popu přitahuje stále více a více posluchačů.

Lily je vdaná a má dvě děti. Na rok 2014 ohlásila třetí desku Sheezus, vyšla 5. května.

Diskografie

Podobní interpreti

Album No Shame

No Shame

Rok vydání: 2018 Songů: 1 Vydavatelství: Parlophone
 
Album Sheezus

Sheezus

Rok vydání: 2014 Songů: 14 Vydavatelství: Parlophone
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno