Youradio

Menu

Mrkni na dárkové karty Youradia Premium

 
 
Rok založení 2000
Doba existence 18 let
Místo vzniku Brno, Česká republika
Web skupiny lesnizver.cz
 
Žánr Psychadelic, Nu-jazz
Líbí se 1x
Přehrát náladu "Lesní zvěř"
Nej skladba "Kavka Airlines"

Nikam nespěchají, hudba v nich dlouho uzrává a přerod písniček na nahrávku vnímají jako komplikovaný proces. Nejnovější album brněnské kapely Lesní zvěř vznikalo tři roky a vyšlo po čtrnácti letech existence. Trojice zkrátka nemá potřebu zahlcovat už tak přeplněnou hudební scénu a dává si s věcmi na čas. Svědčí o tom ostatně i délka jednotlivých skladeb, které v průměru dosahují sedmi minut.

Poslechněte si Lesní zvěř v Youradiu

Kdo že se to vlastně za Lesní zvěř přestrojil? Základem je trojice Miloš Rejsek (Swordfishtrombones,Voodooyoudo!), Jiří Hradil (Tata Bojs, Umakart, Kašpárek v Rohlíku) a Martin Čech (exChorchestr, exFruFru, projekty Pavla Fajta), s občasným přispěním trubky Merka Steyera. Směs jazzu, psychedelické elektroniky a řady dalších zvuků se pak snaží ukočírovat Dušan Neuwerth.

http://www.youtube.com/watch?v=yaVFAq7ilBg

Každý koncert je (vzhledem k dalším angažmá členů) pro kapelu svátkem, a i proto nese deska z roku 2014 název Movable Feasts. Album zní divoce, jako když zajíc bere stopu, a je dělané s takovou intenzitou, s jakou se ryba mrská na suchu. Žánrovému zařazení se muzikanti zarytě brání, se svou tvorbou ale nejčastěji skloňují slovo nu-jazz. „Je to jen východisko plné svobody, které se nenechává omezovat stylovými škatulkami a umožňuje nám využívat vlastní představivost,“ říkají.

Rejskův zpěv stojí spíš v pozadí a kolikrát se z něj stává pouhý šepot. Působí až nezvykle plachým dojmem, prostor k běsnění dostávají zejména bicí či klavír. Na souhlas se spoluprací jim kývnul už třeba básník Honza Těsnohlídek, zpěvačka Kristýna Krutská, flétnista Filip Nebřenský nebo dokonce lídr Strany zelených Ondřej Liška.

Podobní interpreti

Diskografie

 
 
Album Movable Feasts

Movable Feasts

Rok vydání: 2014 Songů: 9 Vydavatelství: Indies Scope Records
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno