Youradio

Menu

 
Datum narození 20. 3. 1986
Věk 35 let
Místo narození Yonkers, New York, USA
Web umělce www.ladygaga.com/
 
Žánr Pop
Přehrát náladu "Lady Gaga"
Nej skladba "Shallow (feat. Bradley Cooper)"

Co Lady Gaga řekla o:
Inspiraci Madonnou: Můj oblíbený citát Oscara Wilda zní: "Dobří umělci si půjčují,géniové kradou". Jasně, nechci o sobě tvrdit, že jsem génius, ale... Ráda své inspiraci vzdávám poctu.

Paris Hilton: Je fakt, že jsme v New Yorku chodily do stejné školy, ale já Paris nepovažuju za umělkyni. Lidi si myslí, že všichni, kdo chodili do té školy, jsou jako Paris a její sestra Nicky, ale je to jinak. Chodily jsme sice do církevní školy, ale bylo to tam v podstatě stejné jako jinde: některé holky byly fakt talentované, jiné jely v drogách a nedokázaly nic.

Drogách: Když jsem začínala, vystupovala jsem v v ručně šitých kožených leopardích bikinách, mluvila jsem o orálním sexu, Andy Warholovi a heavymetalu. Máma si myslela, že jsem se zbláznila, já ale zatím jela v drogách. I když je fakt, že nikdy jsem jen nefetovala, vždycky jsem u toho taky skládala muziku. Někdo, a já se mezi tyhle lidi počítám, holt potřebuje inspiraci v temných zákoutích. Není to ale tak, že bych propařila všechny večery. Normálně ráno vstávám, dám si kafe a po telefonu pak řeším věci spojené s muzikou a klipy.  


Penězích: Každý dolar, který vydělám, cpu zpátky do muziky. Nechci se spoléhat na vydavatelství. Nezáleží mi na penězích, dokud ty prachy vidím na pódiu, nepotřebuju je mít v ruce.


"Značce" Lady Gaga: Není to tak, že bych se jednoho dne probudila a vymyslela Lady Gaga. Já jsem prostě Lady Gaga. Lidi o mně mluví jako o značce, ale já nevím, co tím myslí. Pro mě to není značka, pro mě je to něco tak přirozeného jako čerstvá pomerančová šťáva k snídani.

Snech a přáních: Hlavní cíl? Kromě toho, že chci skládat hudbu, jezdit po světe, hrát a stát se nejlepší popovou umělkyní na světe? Ráda bych vystoupila v Louvru.
Zdroj: Q, říjen 2010    

Monster Ball Tour: 17. 11. 2010, Praha, O2 arena, 19:30

Lady GaGa, vlastním jménem Stefani Germanotta, vyrůstala na Manhattanu a chodila do výběrové dívčí školy. Svůj hudební talent projevila už ve čtyřech letech, kdy se naučila hrát podle sluchu na piano. Ještě jako teenager začala hrát na klubové scéně. Roku 2006 jí objevil Rob Fusari, známý hudební producent, který spolupracoval s Destiny’s Child, Kelly Rowland či Whitney Houston. Právě on stál u zrodu uměleckého jména Stefani Germanotty. Traduje se, že jednou při práci v nahrávacím studiu zazněla skladba Queen Radio GaGa. Jakmile ji Rob Fusari uslyšel, prohlásil: „Budeš jako radio gaga.“ Gaga se do češtiny překládá jako potřeštěnost či poblázněnost. Pokud znáte extravagantní styl této interpretky, možná oceníte trefnost tohoto označení.

Na začátku roku 2007 přizvali Lady GaGa ke spolupráci na nahrávání nových písní zpěváka a producenta Akona. Ten byl z jejích hlasových i tvůrčích schopností tak nadšen, že jí nabídl kontrakt se svou vlastní nahrávací společností Kon Live Distribution. Lady GaGa se tak přidala do Akonovy „stáje“ nadějných talentů po bok Raye Lavendera či Chantelle Paige. Mladá zpěvačka se ve stejném roce setkala s Lady Starlight, která ovlivnila její image a styl vystupování. Tato „hvězdotřpytná“ dáma je totiž úspěšnou DJkou a zároveň profesionální maskérkou i go-go tanečnicí.

Bowie + Queen = inspirace
Lady GaGa se následovně mohla pustit do vytváření svého prvního alba. Největší inspirací jí bylo retro-electro disco 70. let, písně Davida Bowieho a samozřejmě i skupiny Queen. V roce 2008 debutové album The Fame dokončila a vydala se na turné společně s DJem Space Cowboy a dvěma tanečnicemi. Klíčová pro další vývoj kariéry byla kapela New Kids on the Block. Tento boyband slavil úspěchy na přelomu 80. a 90. let. Na jeho obrovský hit Step by Step či You've Got It (The Right Stuff) si ale mnoho lidí vzpomene i dnes. Roku 2008 se po vzoru Take That rozhodli znovu spojit a vyrazit na turné, aby obnovili bývalý lesk jejich kapely. Jako předskokanku si vybrali Natashu Bedingfield a také Lady GaGa. Ta s nimi strávila na koncertní šňůře závěr roku 2008.

Pozor, žádná Gwen Stefani
Lady GaGa nezůstala ani bez pozornosti kritiků. New York Post o ní prohlásil: „Lady Gaga je budoucností popu.“ I přes tyto oslavné výroky si řada lidí plete její image s blondýnou Gwen Stefani. Jiní ji titulují jako nová Madonna, další zase označují její styl za kýč. Lagy GaGa svou vizi ale brání: „Stejně jako se Andy Warhol snažil, aby bylo komerční umění bráno vážně, tak i já usiluji o to, aby byla pop music, popové umělecké vystupování a popová móda brána seriózně,“ řekla pro New York Post. US Weekly ji označil za „novou taneční divu“ a poukázal na to, že její styl kopíruje Christina Aguilera. Nadějná zpěvačka se k tomu postavila s nadhledem: „Jsem opravdu polichocena tím, že jsem inspirovala superstar.“

V současné době Lady Gaga figuruje na špici žebříčku autorů nejúspěšnějších klipů, videa k písničce Poker Face, Just Dance, Paparazi, Alejandro a Telephone viděla dohromady více než miliarda lidí. Stále ji baví provokovat, třeba na předávání cen MTV se na podzim 2010 dostavila v šatech z hovězího masa. Nechyběla ani stylová masová kabelka, čepička a válenky.
V listopadu roku 2010 se Lady Gaga poprvé představí na koncertě v České republice, na rok 2011 chystá další desku. Bude na ní i písnička You and I, kterou už nyní hraje na koncertech.
Lady Gaga je svobodná a bezdětná.

 

  

Diskografie

Podobní interpreti

Album Chromatica

Chromatica

Rok vydání: 2020 Songů: 16
 
Album A Star Is Born (Original Soundtrack)

A Star Is Born (Original Soundtrack)

Rok vydání: 2018 Songů: 1
 
Album A Star Is Born (Soundtrack)

A Star Is Born (Soundtrack)

Rok vydání: 2018 Songů: 2
 
Album Joanne (Where Do You Think You're Goin'?)

Joanne (Where Do You Think You're Goin'?)

Rok vydání: 2018 Songů: 1
 
Album The Cure - Single

The Cure - Single

Rok vydání: 2017 Songů: 1
 
Album Joanne

Joanne

Rok vydání: 2016 Songů: 12
 
Album Til It Happens To You

Til It Happens To You

Rok vydání: 2015 Songů: 1
 
Album The Hunting Ground (Original Soundtrack)

The Hunting Ground (Original Soundtrack)

Rok vydání: 2015 Songů: 1
 
Album Cheek To Cheek (feat. Tony Bennett)

Cheek To Cheek (feat. Tony Bennett)

Rok vydání: 2014 Songů: 15
 
Album Artpop

Artpop

Rok vydání: 2013 Songů: 18
 
Album Born This Way

Born This Way

Rok vydání: 2011 Songů: 15
 
Album Female Intuition

Female Intuition

Rok vydání: 2010 Songů: 8
 
Album The Remix

The Remix

Rok vydání: 2010 Songů: 17
 
Album The Fame Monster (Deluxe Edition)

The Fame Monster (Deluxe Edition)

Rok vydání: 2009 Songů: 11
 
Album The Fame Monster

The Fame Monster

Rok vydání: 2009 Songů: 4
 
Album Disco Heaven

Disco Heaven

Rok vydání: 2009 Songů: 19
 
Album The Fame

The Fame

Rok vydání: 2008 Songů: 16
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno