Youradio

Menu

 
Datum narození 9. 4. 1990
Věk 31 let
Místo narození Los Angeles, USA
 
Žánr Pop, Filmová hudba
Přehrát náladu "Kristen Stewart"

Kirsten Jaymes Stewart se narodila v Los Angeles. Otec, John Stewart, je režisér a producent televizní stanice Fox ,matka, Jules Mann-Stewart, je scénáristka pocházející z Austrálie. Kristen Má staršího bratra Camerona Stewarta.

Díky svému otci se Kristen už jako malá ukázala v několika televizních reklamách. Na prkna co znamenají svět, se postavila již v osmi letech v rámci školní vánoční hry. Už tehdy ale oslnila divadelního agenta, který se přišel podívat. První filmovou roli dostala ve filmu Třináctý rok, pak zazářila v hraném filmu Flinstoneovi 2 - Viva Rock Vegas.

Velký úspěch zaznamenala ve filmu Panic Room (v Čechách pod názvem Úkryt), kde hrála diabetickou dceru rozvedené matky (Judie Foster), s níž se před zloději schová v neprodyšném sejfu. Díky této roli se jí začaly nabídky jen hrnout. Objevila se pak po boku hvězd jako Dennis Quaid, Sharon Stone, Corbin Bleu, Meg Ryan, Adam Brody či Sean Penn. V roce 2005 si zahrála v dobrodružném fantasy Zathura. Film měl u dětských diváků velký úspěch, ale kritika si výkonu Stewart moc nevšímala. Následovalo několik méně či více známých filmů.

A roli Belly dostává...
V listopadu 2007oznámila společnost Summit Entertainment, že roli Isabelly "Belly" Swan ve filmu Twilight (Stmívání) autorky Stephenie Mayer ztvární právě Kristen Stewart. Před kameru se postavila vedle Roberta Pattinsona představujícího Edwarda Cullena, jejího upírského přítele. Ihned v roce 2008, kdy přišlo Stmívání do kin, zaznamenalo obrovský úspěch. V roce 2009 se v kinech objevil druhý díl tetralogie pod názvem Nový měsíc.

V současné době žije Kristen ve Woodland Hills v Los Angeles. Ráda by nastoupila na univerzitu: "Chtěla bych jít studovat literaturu. Chci být spisovatelkou. Miluju to, co teď dělám, ale být profesionální lhář není všechno, po čem v životě toužím," řekla.

Kristen Stewart je také zpěvačka a hraje na kytaru.

Diskografie

Podobní interpreti

 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno