Youradio

Menu

 
Datum narození 18. 3. 1975
Věk 43 let
Místo narození Uherské Hradiště, Česká republika
Web umělce www.kolibmusic.com/
 
Žánr Pop
Přehrát náladu "Kolib"

Jako malý chtěl být kolotočářem. To mu ale nebránilo v tom, aby už v osmi letech složil první píseň. Libor Koutník alias Kolib se sice v průběhu života kolem muziky motal neustále, ale teprve v sedmatřiceti letech se odhodlal k natočení sólové desky. My Own Man vyšla loni u nezávislého vydavatelství Skywards Music a svým jménem ho zaštítil Ecson Waldez a kytarista Fernando Saunders, který se proslavil jako doprovodný hráč Lou Reeda.

Koutník těží ze svých předchozích zkušeností, které zahrnují jazzové, rockové a alternativní seskupení. Coby skladatel a textař se také podílel na symfonických či filmových projektech, z čehož plyne, že pro něj žánrové „škatulkování“ nepředstavuje překážku. 

http://www.youtube.com/watch?v=9LZNtm5qfks

Zmíněná prvotina je stejně pestrá jako Koutníkova dosavadní tvorba. Kolib kombinuje elektro-popové melodie s melancholickými linkami, aniž by si skladby nutně držely šablonu sloka-refrén-sloka. Jen s obtížemi by se u vousáče s jiskrným pohledem hledal prvoplánový hit, deska se ale přesto dobře hodí na zádumčivé podzimní odpoledne i na rozjetou domácí kolaudaci.

Na My Own Man se Kolib striktně drží angličtiny, ačkoli ji překvapivě považuje za handicap. „Samotnému nahrávání předchází daleko náročnější proces a nespočet bezesných nocí. Řešíme věci, které bychom v češtině vůbec neřešili,“ říká.

Kolibovi se delší dobu nedařilo složit koncertní kapelu, tudíž se mu album hůře propagovalo. Po několika měsících se už ale blýská na lepší časy. „Potřebuju vědět, že se moje muzika lidem líbí, to člověka povzbudí a má chuť složit novou písničku. Mám radost, že se deska pomalinku chytá." Poslechněte si i vy ukázku v YouRadiu.

Diskografie

Podobní interpreti

Album My Own Man

My Own Man

Rok vydání: 2012 Songů: 10 Vydavatelství: Label Skywards Music
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno