Youradio

Menu

 
Datum narození 24. 4. 1982
Věk 35 let
Místo narození Texas, USA
Web umělce www.kellyclarkson.com
 
Žánr Pop
Přehrát náladu "Kelly Clarkson"
Nej skladba "Love So Soft"

Kelly Clarkson se narodila v roce 1982 jako nejmladší ze tří dětí texaské rodiny přistěhovalců. Její matka, učitelka, byla Řekyně a otec, inženýr, pocházel z Walesu. Když bylo Kelly šest let, rodiče se po sedmnáctiletém manželství rozvedli. Její bratr šel bydlet s otcem, sestra žila s tetou. Kelly zůstala se svou matkou. Během krátkého období se mnohokrát přestěhovaly, nakonec se usadily v Burlesonu. Matka se pak znovu provdala.

Chtěla být bioložkou, ale...
Ačkoliv se chtěla stát námořní bioložkou, navštěvovala Kelly školní sbor. Na střední škole dokonce vystupovala v muzikálu. Po studiích prošla několika zaměstnáními a sháněla prostředky na vydání CD, doufala ve smlouvu s Record Labels. Hudební kariéru však zahájila později, v roce 2002. Přihlásila se do první série televizní soutěže American Idol, dostala se do TOP30 a díky famóznímu provedení Respect od Arethy Franklin i do TOP10. Ve finále opět zazářila s písní A Moment Like This a zvítězila s 58 procenty hlasů. Později se umístila na druhé příčce v soutěži World Idol.

13. dubna 2003 vyšla její debutová deska Thankful. Mnoho kritiků ji roztrhalo: „Clarkson má v zásobě úžasný a milý hlas, ale tohle album je jedna velká chyba!“ odsoudil desku známý hudební kritik Rachel Kipp za příliš silný vliv American Idolu.

V létě 2004 Kelly Clarkson natočila ústřední song pro film Deník princezny 2, který se jmenoval Breakaway. Stejnojmenné album vyšlo v listopadu téhož roku a celosvětově se ho prodalo přes 12 milionů kusů.Nejčerstvějším albem Kelly Clarkson je All I Ever Wanted z roku 2009. První singl My Life Would Suck Without You se vyšplhal na první místo žebříčků prodeje po celém světě.

V roce 2011 vydává Kelly novou desku Stronger, o čtyři roky později se vrací - už jako matka - s deskou Piece by Piece.

 

Diskografie

Podobní interpreti

Album Meaning Of Life

Meaning Of Life

Rok vydání: 2017 Songů: 2 Vydavatelství: Atlantic
 
Album Piece by Piece

Piece by Piece

Rok vydání: 2015 Songů: 3 Vydavatelství: RCA
 
Album Underneath The Tree - Single

Underneath The Tree - Single

Rok vydání: 2013 Songů: 1 Vydavatelství: Sony Music
 
Album Tie It Up - Single

Tie It Up - Single

Rok vydání: 2013 Songů: 1 Vydavatelství: RCA
 
Album Greatest Hits - Chapter One

Greatest Hits - Chapter One

Rok vydání: 2012 Songů: 1 Vydavatelství: RCA
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno