Youradio

Menu

 
Datum narození 20. 1. 1965
Věk 56 let
Místo narození Osek u Teplic
 
Žánr Pop Rock
Přehrát náladu "Kamil Střihavka"

Kamil Střihavka se začal umělecky angažovat v první polovině 80. let takříkajíc od píky. Nejprve hrál blues po barech podobně jako třeba Bob Dylan za doprovodu kytary a foukací harmoniky. Až si jeho výjimečného hlasu všimla metalová skupina Motorband. A následovaly první úspěchy. Na Rockové Vysočině v roce 1988 dostal Střihavka cenu za nejlepší pěvecký výkon a Petr Janda poskytl formaci své studio Propast k nahrávání skladeb.

Od metalu k pop rocku
Ale pak přišla Střihavkovi nepříjemná lékařská diagnóza: musí přestat se zpěvem, jinak přijde o hlasivky! Zpěvák tedy přehodnotil své možnosti, z metalu se začal orientovat více rock-popově a z Teplic se přestěhoval do Prahy. Dostavila se nabídka na hostování na LP Loretta (LP stejnojmenné skupiny, 1991), spolupracoval například s Bárou Basikovou, Lucií Bílou nebo se skupinou Wanastowi Vjeci. Nejvíce ale vynikl v hvězdném triu B.S.P. (celý název zní Ota Balage For Kamil Střihavka By Assistance Michal Pavlíček), s nímž získal dohromady 12 nominací na ceny Grammy a stvořil s ní třeba hit českých rádií Země Vzdálená. B.S.P. tak zastínilo ryze soukromý Střihavkův projev No Guitars! Roku 2002 vychází zpěvákovo první sólové album Woo-doo! 

Muzikálové role
Samostatnou kapitolu jeho tvorby však představují slavné muzikálové role. Vedle rolí v Rusalce, Excalibur a Johanky z Arku je jeho životním angažmá účinkování v rockové opeře Jesus Christ Superstar, kde hrál právě křesťanského spasitele. Podle britských vlastníků práv této inscenace (která se hraje od 80.let) byl Střihavkův Ježíš jeden z nejimpozantnějších. Nyní hraje v dalších muzikálech, například v Obrazu Doriana Graye, Dámě s Kaméliemi, Němcové a dalších.

Diskografie

Podobní interpreti

 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno