Youradio

Menu

 
Rok založení 2010
Doba existence 08 let
Místo vzniku Praha, Česká republika
 
Žánr Jazz, Swing
Přehrát náladu "Jelení loje"
Nej skladba "Lollipop"

Jelení loje, hudebně-dramatická skupina kolem herce a kytaristy kapely Střídmí klusáci v kulisách višní Václava Jelínka, funguje sice teprve dva roky, v pražských i mimopražských klubech už si ale získali stovky fanoušků. Klasické jazzové a swingové skladby - Mr. Sandman, Lollipop nebo písničky z filmů Sedm statečných či West Side Story - totiž podávají jako úžasnou prvorepublikovou kabaretní show.

O tu se stará hlavně kvintet ženských laní v kostýmech ve složení Jana Kollertová, Zuzana Hodková, Anna Suchánková, Johana Vaňousová a Elena Volpi. Slečny jsou, stejně jako Jelínek, nejen zdatné zpěvačky a instumentalistky, ale také vystudované herečky, takže o ironické vtípky, improvizace a kabaretní scénky není nouze. Koncertní verze písniček tak často vznikají v průběhu vystoupení a může se stát, že na jeviště kapela zatáhne i samotné diváky.

Za klip k písničce Lollipop (podívejte se) získaly Jelení loje diváckou cenu na festivalu mladého filmu Fast Fest v Mladé Boleslavi.

Jelení loje: Mini koncertní šňůrka 2012:
1. 6. Náchod,  14. 6. Praha (vinotéka Správná adresa),  18. 6. Liberec (Kavárna 101010),  19. 6. Plzeň (Skupova Plzeň, Divadlo Alfa),  21. 6. Praha (United Islands, A studio Rubín),  25. 6. Hradec Králové,  Autobuf)  28. 6. Hradec Králové (Divadlo Drak),  29. 6. Hradec Králové (Letní scéna Klicperova divadla),  15.  7. Tábor (Mighty Sounds,),  25. 8. Žamberk (Ejhle, loutka)

 

 

 

 

 

Diskografie

Podobní interpreti

Album Jelení Loje

Jelení Loje

Rok vydání: 2011 Songů: 2 Vydavatelství: Vlastní náklad
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno