Youradio

Menu

 
Rok založení 2012
Doba existence 09 let
Místo vzniku Praha, Přibyslav, Česká republika
 
Žánr Pop, Accoustic
Přehrát náladu "Jelen"
Nej skladba "Jediný co chci"

Kapela Jelen do puntíku splňuje spojení „hezky česky“ - jednoduché jméno, jednoduché písničky na hranici folku a popu, sympatie. Trojice muzikantů se představuje s akustickým EP, které bojuje proti „vítězství techniky nad člověkem“, přičemž doufá, že se jí podaří chytit víc úlovků než jen Magdalénu - první hit. 

Jindra Polák, Ondřej Málek a Martin Kasal jsou - bez špetky ironie - obyčejní folkoví muzikanti. Podle oficiálního tvrzení se Jelenovi nejvíc líbí v kategorii roots music, tedy vlastní autorská tvorbě vycházející z kořenů populární hudby. Ale na rozdíl od leckterých popových interpretů nevymýšlejí zbytečnosti a svou image netlačí někam, kde jim to stejně nikdo neuvěří. EP Jelena by se tak mohla líbit nové generaci příznivců tradičního českého písničkářství, jejichž rodiče do nich odmala cpali Mertu, Mišíka nebo Nohavicu.

Posluchači rozhlasu už možná Jelena slyšeli, akorát o tom neví. Pánové totiž doprovázeli další "novou" zpěvačku Kateřinu Marii Tichou v písni Tančíme spolu, která nějakou chvíli vydržela na špičkách hitparád a jeden čas se dokonce stala pátou nejhranější českou skladbou v tuzemských rádiích.

Byla to tedy jen otázka času, kdy Jelen přiběhne s něčím autorským. Ostatně frontman Jindra Polák se kolem muziky ochomýtá už deset let a za tu dobu spolupracoval třeba s kapelami Dobrohošť nebo Irish Dew. Pod dohledem Martina Ledviny (Debbi), který s muzikanty připravuje debut, natočil také vlastní demo, odkud si tvůrci filmu Okresní přebor vypůjčili skladbu Světlo ve tmě. A po shledání se dvěma členy přibyslavské folk-rockové kapely Šatlava se zrodila další nadějná skupina.

Skupina ještě nenatočila ani klip, Magdaléna však na pár minut vzkřísila tuzemské písničkářství bez patosu a trapnosti. Snad se to Jelenovi bude dařit i dál.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Jediný co chci - Single

Jediný co chci - Single

Rok vydání: 2020 Songů: 1
 
Album Půlnoční vlak Michala Tučného

Půlnoční vlak Michala Tučného

Rok vydání: 2019 Songů: 11
 
Album Mars a Venuše - Single

Mars a Venuše - Single

Rok vydání: 2018 Songů: 1
 
Album Zive v Lucerne

Zive v Lucerne

Rok vydání: 2017 Songů: 1
 
Album Top20.cz 2017/2

Top20.cz 2017/2

Rok vydání: 2017 Songů: 1
 
Album Vlčí srdce

Vlčí srdce

Rok vydání: 2016 Songů: 12
 
Album Klidná jako voda - Single

Klidná jako voda - Single

Rok vydání: 2016 Songů: 1
 
Album Vlčí srdce - Single

Vlčí srdce - Single

Rok vydání: 2016 Songů: 1
 
Album Světlo Ve Tmě

Světlo Ve Tmě

Rok vydání: 2014 Songů: 13
 
Album Magdaléna

Magdaléna

Rok vydání: 2013 Songů: 2
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno