Youradio

Menu

 
Rok založení 2005
Doba existence 14 let
Místo vzniku Praha, Česká republika
Web skupiny bandzone.cz/jananas
 
Žánr Písničkář/ka, Folk
Přehrát náladu "Jananas"
Nej skladba "The best of Jananas"

Janu Infeldovou si možná budete pamatovat ze seriálu Velmi křehké vztahy, kde si zahrála jednu z vedlejších rolí.
Jako zpěvačka a textařka pak působí ve folkové kapele Jananas, se kterou na samém konci roku 2010 vydala první oficiální (eponymní) desku. Pořídit si ji můžete u vydavatelství Indies Scope.

Jananas - folk nové doby
Album Jananas může sloužit jako prototyp folku 21. století; žádný zbytečný patos a nostalgie, Infeldová zpívá přímo a o aktuálních tématech. Prostor tu kromě písničkářství dostala i fúze s aktuálními žánry, trojice Jananas Jananas - Jananaspřizvala k nahrávání i bubeníka a perkusistu.

"Důležité bylo nebát se a hledat, co která písnička potřebuje. A tak jsme došli ke spojení folku třeba s dubem nebo beatboxem. Anebo jsme tak dlouho hledali klávesový rejstřík, až jsme na internetu naslepo vydražili staré varhany Delicia. To bylo teprve ano," říká o nahrávání Jana Infeldová.

Právě zvuk, až překvapivě moderní, slyšitelně "vymazlený" a čistý , je tím, co desku odlišuje od klasické folkové produkce. I když Jana Infeldová nevládne největším rozsahem, její klidný výraz se do zvukové laboratoře alba dobře hodí.

Hrajeme si se slovy
Pro kapelu je ale typická i důkladná hra se slovy, kterou můžeme znát od Xindla X a v níž je prozatím nepřekonaným mistrem písničkář Karel Plíhal.

Třeba ve skladbě S.P.A.M. (ukázku si můžete poslechnout v profilu) Infeldová češtinu doslova ždímá, slovními hříčkami a zvukomalebnými obraty se to v ní jenom hemží. Někoho může tahle upovídanost od dalšího poslechu odradit, jiného třeba naopak inspiruje k vlastnímu psaní a skládání.

Desku Jananas kapela pokřtí 8. února 2011 v pražské Malostranské besedě.

 

Diskografie

Podobní interpreti

Album To samo

To samo

Rok vydání: 2016 Songů: 12
 
Album Malorážka - Single

Malorážka - Single

Rok vydání: 2016 Songů: 1
 
Album Jananas

Jananas

Rok vydání: 2010 Songů: 13
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno