Youradio

Menu

Iva Frühlingová

  Zpětná vazba na Youradio
 
Datum narození 11. 5. 1982
Věk 39 let
Místo narození Litvínov
 
Žánr Pop
Přehrát náladu "Iva Frühlingová"
Nej skladba "Une Balade Dans Paris"

Iva Frühlingová měla hudbu v krvi už odmalička díky otci, který muziku miluje a sám hraje na kytaru. Matka se naopak ve volném čase ráda věnuje psaní. Ivin dědeček se narodil ve Francii, o níž dívce často vyprávěl. Ve 14 letech uspěla Iva v konkurzu francouzské modelingové agentury. Od té doby žila v Paříži, kde o dva roky později se svými přáteli založila skupinu Turn Over.

Modelingová dráha ji však neuspokojovala, a tak našla zalíbení a naplnění v hudbě. Demonahrávka s jejím zpěvem se dostala do rukou předních francouzských producentů Michéle Eliho a Thierryho Saida. Jejich nadšení vyústilo ve spolupráci a následné podepsání smlouvy na čtyři alba s vydavatelstvím Virgin Records. V roce 2002 zpívala Frühlibgová duet s hvězdným Jean-Luisem Aubertem v magickém sále Olympia v Paříži. Předskakovala rockové hvězdičce Raphaelovi. Jako předkapela hostovala i u francouzského miláčka Benjamina Biolayho. O rok později, v roce 2003, vyhrává cenu Talent roku v celoplošném francouzském rádiu France Bleu.

Boduje ve Francii, vdává se a rozvádí
První sólové album Litvínov vydala v roce 2004. Album bodovalo především ve Francii a Belgii. Velice dobře se mu dařilo i v Česku a za svou prodejnost dostalo Zlatou desku i Platinovou desku. Po vydání alba se Iva vrátila do České republiky, především kvůli propagaci. Během hostování na albu Mikrokosmos skupiny Kryštof se zamilovala do leadra kapely Richarda Krajča,  nímž se po několika měsících oženila. Po necelých dvou letech ovšem partnerství skončilo rozvodem.

Rok 2005 byl pro Ivu zlomový. Na jaře se svou doprovodní kapelou hostovala na koncertním turné Anny K. O pár měsíců později nazpívala duet s Meky Žbirkou s názvem Někdy stačí dát jen dech. Píseň se objevila v seriálu Ordinace v růžové zahradě. V listopadu téhož roku vydala pod producentským dohledem Creative Music House svou druhou sólovou desku Baby Doll. Získala nominaci v kategorii Objev rokuv anketě Český Slavík. O rok později přišla nominace na cenu Akademie populární hudby Anděl 2005 v kategorii Zpěvačka roku. V témže roce získala v anketě Český Slavík titul Skokan roku.

V březnu 2007 se umístila na 2. místě v kategorii Zpěvačka roku v anketě Žebřík 2006. V té době také kritici ocenili web Ivy Frühlingové, dostal cenu jako nejlepší internetové stránky hudebního umělce v ČR za rok 2006.

 

Diskografie

Podobní interpreti

Album Nech Mě žít

Nech Mě žít

Rok vydání: 2016 Songů: 1
 
Album Chic A Paris

Chic A Paris

Rok vydání: 2013 Songů: 11
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno