Youradio

Menu

 
Místo vzniku Praha
Web skupiny www.indyawich.cz/
 
Žánr Hip Hop, Rap
Přehrát náladu "Indy a Wich"
Nej skladba "Zlatokop"

Trojčlenná sestava Indy, Wich a La 4 hraje od konce 90. let. Vzešla z klubového prostředí strahovské Sedmičky. Debutový singl, vůbec první hiphopový u nás, se jmenoval Pohyb Nehybnýho/Indyvidual a hostoval na něm i Orion z PSH. Poté se kapela zúčastnila kompilace East Side Unia s prvními natočenými tracky Léto/Téma. Těsně před natáčením debutu kluci vydali také společný singl Cesta Štrýtu/Hlasuju Proti s Penery Strýčka Homeboye.

První úspěch a cena Akademie
Wich sklízí první úspěch s produkcí alba PSH Repertoár (2001), tentýž rok získává výroční cenu akademie Anděl v kategorii Dj Roku. Dvojici Indy & Wich vychází půl roku poté debutová deska My3, která znamená průlom v českém hip hopu. Následuje singl Ještě Pořád/Originalny Pilsner.  V roce 2004 vydává Wich svou první producentskou desku s názvem Time Is Now, představující nejlepší české i slovenské kapely a hosty ze zámoří, Polska a Švédska.
Album dvojice Hádej Kdo? je venku v roce 2006. Dalším předělovým letopočtem je rok 2008, kdy Wich vydává album The Golden Touch s nejzvučnějšími jmény z USA. Začíná se také rýsovat projekt Kontrafakt uvádí Royce Da 5´9 produced by DJ Wich & DJ Premier, ohlášený na jaro roku 2009.
Na podzim roku 2010 vydal Indy sólovou desku KMBL.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Hádej Kdo

Hádej Kdo

Rok vydání: 2006 Songů: 16 Vydavatelství: PIAS Recordings
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno