Youradio

Menu

 
Rok založení 1999
Doba existence 19 let
Místo vzniku Praha
Web skupiny www.holki.eu/
 
Žánr Pop
Přehrát náladu "Holki"
Nej skladba "Už Mi Nevolej"

Populární dívčí skupinu Holki dal dohromady konkurz. V dobách největší slávy Luneticu měla v Čechách vzniknout nová (ryze holčičí) kapela, která by konkurovala zmíněnému boybandu.
Čtveřice studentek ve složení Kateřina Brzobohatá, Nikola Šobichová, Klára Kolomazníková a Radana Labajová prý producenta Petera Fidera (nyní mužská část dua Verona) ohromila skladbou Killing Me Softly. Za svou kariéru Holki posbíraly několik zlatých i platinových desek. Z debutového alba S láskou (1999) prorazily chytlavé songy Už mi nevolej a Můj kluk. Následovala další úspěšná CD, dvojplatinové Pro tebe (2001) nebo Vzpomínky zůstanou (2002). Po něm kapelu opustila Nikola Šobichová, kterou lákala sólová kariéra. Zbývající trojka fungovala ještě rok, pětiletou spolupráci Holki ukončily albem Ať to neskončí. Každá členka potom zkusila sólovou dráhu.
V polovině roku 2008 dívky znovu oslovil Peter Fider, na comebacku se ale odmítla podílet Klára Kolomazníková. Obnovená skupina natočila singl Že tě mám a koncertuje na diskotékách po celé republice. Vystoupení v říjnu 2009 na čas přeruší mateřské povinnosti, Radana Labajová je totiž těhotná.

 

Diskografie

Podobní interpreti

Album S Láskou

S Láskou

Rok vydání: 1999 Songů: 10 Vydavatelství: Monitor EMI
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno