Youradio

Menu

Guru Josh Project

  Zpětná vazba na Youradio
 
Rok založení 2007
Doba existence 11 let
Místo vzniku Anglie
 
Žánr Dance
Přehrát náladu "Guru Josh Project"
Nej skladba "Infinity 2008"

Guru Josh Project vznikl v roce 2007. Tvoří ho tři hudební osobnosti: Guru Josh (zpěvák, textař a skladatel, vlastním jménem Paul Walder), DJ DazPerkz (DJ a producent, vlastním jménem Darren Bailie) a Snakebyte (producent, vlastním jménem Anders Nyman). Dohromady je spojila láska k elektronické muzice a k hitům 90. let.

Od zubařiny k muzice
Guru Josh se narodil v roce 1964 v Anglii. V roce 1980 začal studovat zubařinu, ale brzy studií nechal. Děsila ho údajně myšlenka, že by po zbytek života nahlížel do krku lidem, kterým páchne z úst. Dal se tedy na hudební dráhu, objížděl kluby a bary. V roce 1983 odjel nasbírat zkušenosti do Ameriky, kde vydělal svůj první milion. Protože ho nezískal muzikou, ale prací u šoférské společnosti, přenechal v roce 1986 veškerý majetek kamarádovi a odjel zpátky do Anglie. Po návratu do Londýna založil rockovou kapelu Joshua Cries Wolf (odtud pochází jeho umělecký pseudonym). Protože mu ale rockový žánr nesedl, skupinu brzy opustil a přesedlal na taneční muziku. V tu dobu si začal  říkat Guru Josh. Mezi jeho největší hudební úspěchy patří song Intimity, melodie, která obletěla celý svět.

Milovník bicích a nahrávacího studia
DJ DazPerkz se narodil v roce 1974 v Irsku. Hudba ho zajímala už od dětství a dodnes zbožňuje hru na bicí, ale jako DJ začal až v šestnácti, kdy ho uchvátilo jedno klubové vystoupení. Má rád všechny hudební žánry a klidně zahraje i pro pár stovek lidí. Za jednu z nejvýznamnějších událostí svého života považuje setkání s Guru Joshem, které proběhlo v roce 1999. Z obou umělců se stali velcí přátelé.

Snakebyte se narodil v roce 1976 ve Švédsku. Už jako dítě rozebíral do detailu každý song, který slyšel. Snažil se zjistit, jak vznikl. Sám sebe viděl v nahrávacím studiu, a sen se mu začal plnit v roce 1991, kdy ho kamarád seznámil s programem na skládání muziky. Od té doby začal skládat vlastní songy – stylově od hip hopu až po ryze taneční hudbu. Od roku 1999 naplno pracuje jako hudební producent. V roce 2007 se na internetu potkal s Guru Joshem.   

Cíl Guru Josh Project zní jednoduše – vrátit na hudební scénu muziku 90. let, samozřejmě v nových aranžích odpovídajících současným zvukovým trendům. Prvním hitem je nová verze slavné Infinity.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Infinity

Infinity

Rok vydání: 2008 Songů: 1 Vydavatelství: Universal Music
 
Album So 90's CD3

So 90's CD3

Rok vydání: 1990 Songů: 1 Vydavatelství: Island Records
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno