Youradio

Menu

 
Rok založení 1985
Doba existence 36 let
Místo vzniku v Los Angeles, Kalifornie, USA
Web skupiny www.gunsnroses.com
 
Žánr Rock, Hardrock
Přehrát náladu "Guns N' Roses "
Nej skladba "Sweet Child O' Mine"

Guns N'Roses jsou rockovou legendou, kterou vede charismatický, ale značně kontroverzní zpěvák Axl Rose. Kapela vznikla v roce 1985. Ke jménu přišla spojením názvů dvou skupin, kde hráli zakládající členové, tedy L.A. Guns a Hollywood Rose. Odtud tedy Guns N'Roses.
Debutové album Appetite for Destruction (1987) kapela nahrála v sestavě Axl Rose (frontman), Slash (kytarista), Izzy Stradlin (kytarista), Duff McKagan (baskytarista) a Steven Adler (bubeník). Tato sestava byla zároveň tou nejslavnější. Za první CD, které obsahovalo hity jako Welcome to the Jungle, Paradise City nebo Sweet Child O'Mine, Guns N'Roses obdrželi řadu cen, mimo jiné American Music Awards.
Chování členů ale začalo přitahovat pozornost médií, zvlášť kvůli častým drogovým excesům a vulgárnímu chování na veřejnosti. K označení „nejnebezpečnější skupina na světě“ jistě přispěla i tragédie na festivalu Monsters of Rock ve Velké Británii, kde byli před koncertem Guns N'Roses ušlapáni dva fanoušci. Rozhořčení vzbudila také píseň One In A Million z EP G N' R Lies (1988) – v té se objevily výrazy jako „negři“ nebo „buzeranti“, takže skupina čelila obvinění z rasismu a nesnášenlivosti.

Po megaúspěšných albech Use Your Illusion I a Use Your Illusion II (obě 1991) následovalo celosvětové turné, které opět provázela řada skandálů a výtržností ze strany muzikantů i fanoušků. Velký ohlas zaznamenal videoklip k písni November Rain. Pak sláva Guns N'Roses začala upadat. Kapela často měnila sestavu a nebylo o ní slyšet.
O comeback se zasloužil Axl Rose, když s novým složením ohlásil přípravu alba Chinese Democracy. Na jeho vydání ale fanoušci čekali neuvěřitelných 15 let, nahrávání se tak notně prodražilo. Deska přitom u kritiků vyvolala spíše rozpačitost. Sám Axl Rose krátce po vydání zmizel – nezúčastnil se tiskových konferencí ani propagace alba, odmítal se bavit s médii.
Kvůli agresivnímu vystupování na koncertech (netají se také sympatiemi k masovému vrahovi Charlesi Mansonovi) novináři často spekulují o jeho duševním zdraví.
Současní Guns N'Roses mají osm členů, z původní sestavy zbyl jen Axl Rose. Kapela vystoupila před třemi lety v Česku.

Diskografie

Podobní interpreti

Album The Spaghetti Incident?

The Spaghetti Incident?

Rok vydání: 2016 Songů: 10
 
Album Chinese Democracy

Chinese Democracy

Rok vydání: 2008 Songů: 14
 
Album Use Your Illusion II

Use Your Illusion II

Rok vydání: 2006 Songů: 9
 
Album Live Era '87-'93

Live Era '87-'93

Rok vydání: 2006 Songů: 2
 
Album Greatest Hits

Greatest Hits

Rok vydání: 2004 Songů: 11
 
Album G N' R Lies

G N' R Lies

Rok vydání: 1999 Songů: 6
 
Album Use Your Illusion I

Use Your Illusion I

Rok vydání: 1991 Songů: 15
 
Album Use Your Illusion 2

Use Your Illusion 2

Rok vydání: 1991 Songů: 1
 
Album Apetite For Destruction

Apetite For Destruction

Rok vydání: 1987 Songů: 1
 
Album Appetite For Destruction

Appetite For Destruction

Rok vydání: 1987 Songů: 9
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno