Youradio

Menu

 
Datum narození 21. 4. 1970
Věk 47 let
Místo narození Dublin, Irsko
Web umělce Rhythm and Repose
 
Žánr Rock, Indie
Přehrát náladu "Glen Hansard"
Nej skladba "Renata"

Nebýt ředitele školy, který třináctiletému Glenu Hansardovi rozmluvil studia a přemluvil ho k hudební dráze, měla by Česká republika o jednoho Oscara méně. Syn dublinské prodavačky ovoce a hlídače parkoviště se totiž projevil jako mimořádně talentovaný muzikant a v roce 1990 založil skupinu The Frames. Zvláště díky albu For The Birds sklidil úspěchy a dosáhl značné popularity po celé Evropě. Tehdy si také zahrál v muzikálu The Commitments, označovaném za nejlepší irský hudební film všech dob.

V roce 1988 se daleko na východě, v tehdy socialistickém Československu narodila Markéta Irglová. Holčička měla ráda muziku, od sedmi let hrála na klavír. Když v devíti dostala kytaru, okamžitě na ní začala hrát a učit se písničky poslechem.

Psal se rok 2001, když v Praze odehrál irský zpěvák Glen Hansard tři koncerty a hlavně se zde seznámí s třináctiletou Markétou. Skamarádili se a o dva roky později vzal „velký zpěvák“ Glen malou Markétu s sebou na turné. Někdy v této době prý zahořel k Markétě platonickou láskou, která se později proměnila v opravdický vztah.
V roce 2006 jim vyšla deska The Swell Season, kterou inspirovala Škvoreckého novela Prima sezóna. O rok později si dvojice Irglová - Hansard zahrála v nízkorozpočtovém filmu Once. Natočila také ústřední píseň Falling Slowly. A právě tato romantická balada nečekaně přinesla dvojici filmového Oscara.

Na podzim 2010 vydala dvojice desku Strict Joy pod hlavičkou The Sweel Season, to už ovšem dvojice rok nefungovala jako pár.
V roce 2011 se pak Irglová provdala se za baskytaristu Tima Iselera.

Glen Hansard vydal v roce 2012 první sólovou desku Rhythm and Repose.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Drive All Night

Drive All Night

Rok vydání: 2013 Songů: 4 Vydavatelství: Plateau Records
 
Album Rhythm And Repose

Rhythm And Repose

Rok vydání: 2012 Songů: 11 Vydavatelství: Anti-
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno