Youradio

Menu

 
Datum narození 16. 12. 1979
Věk 38 let
Místo narození Opa-Locka, Florida, USA
Web umělce www.officialflo.com
 
Žánr Hip Hop, R`n`B
Přehrát náladu "Flo Rida"
Nej skladba "Hola (feat. Maluma)"

Bývalý basketbalista a v současnosti raper Tramar Dillard, jenž si v hudebním světě říká Flo Rida, pochází z města Opa-Locka, které se nachází v jižním americkém státě Florida. Velký fanoušek Jimiho Hendrixe (jeho podobiznu má vytetovanou na levé paži) vyrůstal v hudebně založené rodině. Dětství pro něj ale nebylo vůbec lehké, sám k této kapitole života říká: „Když zemřela moje sestra, uvědomil jsem si, co musím udělat. Jako jediný kluk v rodině sedmi dalších sester, vyrůstající bez otce, jsem si uvědomil, že chci využít všechen můj talent od Boha a předat ho způsobem, aby z něj měli prospěch i ostatní. Moje matka je velmi silná, za což ji obdivuji. Obdivuji ji i za to, že mi ukazuje, že obětavostí a duševním vyrovnáním se dá dosáhnout čehokoliv.“

V patnácti do muziky
Když bylo Flo-Ridovi 15 let, jeho švagr ho seznámil s pionýrem maiamské „bass music“ Lukem Skywalkerem, zakladatelem skupiny 2 Live Crew. Tak se v roce 2001 dostal k vystupování na koncertním turné dalšího člena této formace, Fresch Kid Ice.

Flo Ridův hudební projev zaujal jak zpěváka DeVante Swinga, bývalého člena slavné R&B skupiny Jodeci, tak gospelové The Blind Boys of Alabama natolik, že ho pozvali na další tvůrčí spolupráci do Los Angeles. Tam poznal další hvězdy hudební scény: Flavora Flava z hip-hopové skupiny Public Enemy a producenta Riche Harrisona.

První album, na kterém se floridský raper objevil, bylo CD We the Best DJ Khaleda v písni s peprným názvem Bitch I'm from Dade County. V listopadu 2005 následovalo jeho samostatné EP nazvané Florida Streets.

Úspěch u kritiky
Psal se rok 2006, když jeden z nejvýznamnějších maiamských nezávislých labelů Poe Boy Entertainment (vydávají u něj takové veličiny jako P.O.D., Cognito, Brisco, Jacki-O Rick Ross a mnoho dalších) nabídl Flo Ridovi kontrakt. Z vydavatelským kolegou Rickym Rossem, který také pochází z Floridy, nahrál ještě neoficiální singl Birthday.

Po něm přišel velice úspěšný (již zcela oficiální) singl Low, který stvořil spolu s T-Painem a jež se stal nejstahovanější skladbou na iTunes v listopadu 2007. Třetí singl Elevator se hojně hrál na rozličných rádiových stanicích s popově r&b zaměřením.

V březnu roku 2008 přišlo na svět Flo Ridovo první album Mail on Sunday, jehož hlavním singlem byl výše zmiňovaný Low, který se umístil v popředí různých hitparád. Kritici tento počin hodnotí vesměs kladně, cení si především nové tváře na hip hopové a R&B scéně, která si svoje texty k písním píše sama a zároveň je svým projevem schopna zaujmout široké vrstvy hudebních fanoušků.

 

Diskografie

Podobní interpreti

Album Hola - Single

Hola - Single

Rok vydání: 2017 Songů: 1 Vydavatelství: Atlantic
 
Album Hello Friday - Single

Hello Friday - Single

Rok vydání: 2016 Songů: 1 Vydavatelství: Warner Music
 
Album My House

My House

Rok vydání: 2015 Songů: 9 Vydavatelství: Warner Music
 
Album The Perfect 10

The Perfect 10

Rok vydání: 2013 Songů: 2 Vydavatelství: Atlantic
 
Album Can't Believe It

Can't Believe It

Rok vydání: 2013 Songů: 1 Vydavatelství: Atlantic
 
Album Tell Me When You're Ready

Tell Me When You're Ready

Rok vydání: 2013 Songů: 1 Vydavatelství: WEA (Warner Music)
 
Album Wild Ones (Deluxe)

Wild Ones (Deluxe)

Rok vydání: 2012 Songů: 2 Vydavatelství: Warner Music
 
Album Wilde Ones

Wilde Ones

Rok vydání: 2012 Songů: 1 Vydavatelství: Atlantic
 
Album Wild Ones

Wild Ones

Rok vydání: 2011 Songů: 7 Vydavatelství: Supraphon
 
Album Only One Rida

Only One Rida

Rok vydání: 2011 Songů: 1 Vydavatelství: Atlantic
 
Album Only One Flo (Part 1)

Only One Flo (Part 1)

Rok vydání: 2010 Songů: 9 Vydavatelství: Supraphon
 
Album R.O.O.T.S.

R.O.O.T.S.

Rok vydání: 2009 Songů: 2 Vydavatelství: WEA (Warner Music)
 
Album Mail on Sunday

Mail on Sunday

Rok vydání: 2008 Songů: 1 Vydavatelství: WEA (Warner Music)
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno