Youradio

Menu

Eliška Ptáčková

  Zpětná vazba na Youradio
 
Datum narození 1985
Věk 36 let
Místo narození Praha, Česká republika
 
Žánr Folk, Blues, Jazz
Přehrát náladu "Eliška Ptáčková"

Kdo se trochu orientuje v českém jazzu a folku, jméno Elišky Ptáčkové neslyší poprvé.

Eliška se narodila do rodiny banjisty Vladislava Ptáčka, osm let cvičila na housle, které ale nakonec vyměnila za kytaru a jazzový zpěv, jenž nyní studuje na konzervatoři.

Za sebou už má docela hezkou kariéru, čas na nahrání čistě autorské sólové desky si však našla až letos. Svým způsobem se rodilo tři roky a za zpěvaččinými zády stál americký producent Steve Walsh. Téhle holce snad vychází úplně všechno…

Minimálně tři roky ji mohlo publikum slýchat po boku kapely Čechomor, které svým hlasem přispěla na vánoční desku a následně jí dělala společnost na pódiu během celorepublikového turné. Další zářez si připsala po kooperaci s Pavlem Bobkem či s trochu opomíjeným funky a swingovým zpěvákem Ondřejem Rumlem.

Poslechněte si Elišku Ptáčkovou v YouRadiu

Před čtyřmi lety se oklepala a zkusila štěstí v podobě alba About Beautiful Acoustic Sound, jehož základ tvořily hlavně cover verze Eliščiných oblíbených skladeb. Novinka Svým způsobem sice neopouští folk, blues ani country, přesto od debutu poměrně hodně pokročila. Coby hlavní zbraň si Ptáčková spíš než svůj hlas zvolila texty. Zpívá konečně o věcech, které sama prožila, což její tvorbě maximálně prospělo. Jedinou výjimkou je pak předělávka Tennessee Waltz.

Rodačka z Prahy zvolila nejistou kombinaci česko-angličtiny. Ačkoliv se v mateřštině neprojevu nijak zle, do pusy jí „lépe sedí“ právě angličtiny. Skladbám na desce vévodí seskupení Acoustic Sound, již Elišku už nějaký ten pátek doprovází. Ve studiu se setkali i se zahraničními hudebníky, kteří přijeli na pozvání producenta Walshe - třeba bubeník Suzanne Vegy, basista od Joan Osbourne nebo klávesista Emmylou Harrisové.

Ptáčková se profiluje jako klidná zpěvačka, zbytečně na sebe neupozorňuje a nesnaží se mermomocí proniknout do médií. Nepodbízí se jednoduššímu publiku a spoléhá na to, že ti, již jsou zapálení do nenáročného folku, na její jméno časem narazí.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Svým Způsobem

Svým Způsobem

Rok vydání: 2012 Songů: 10
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno