Youradio

Menu

 
Rok založení 1990
Doba existence 31 let
Místo vzniku Houston, Texas, USA
Web skupiny www.destinyschild.com
 
Žánr R`n`B, Pop
Přehrát náladu "Destiny´s Child"
Nej skladba "Say My Name"

Destiny's Child se daly dohromady v Houstonu v roce 1990, zakládajícím členkám - Beyoncé Knowles a LaTravii Robertson - bylo pouhých devět let. Jak k tomu došlo? Skamarádily se na jednom hudebním konkurzu a poté začaly fungoval v kapele s názvem GirlTyme, kterou dal dohromady Matthew Knowles, otec Beyoncé a budoucí manažer. S názvem Destiny´s Child přišla Tina Knowles, matka Beyoncé, která ho našla v Bibli. Další členka, blízká kamarádka Beyoncé Kelendria "Kelly" Rowland, se k dvojici připojila v roce 1992. Krátce poté se objevily v pořadu pro vyhledávání talentů Star Search, kde zpívaly a rapovaly. V roce 1993 trio doplnila zpěvačka LeToya Luckett. Dalších pět let pak dívky působily na houstonské R´n´B scéně. V roce 1997 jim Columbia Records nabídla nahrávací smlouvu.

Na vlastních nohách
Z debutového počinu spolu s Killing Time vzešel příspěvek do soundtracku k filmovému trháku Muži v černém z roku 1997. O rok později už ale dívky natočily svoji první desku Destiny's Child. Skladba No, No, No, na níž spolupracoval Wyclef Jean, se rychle vyšplhala na vrcholek R´n´B Billboard hitparády.


V roce 1999 vyšla Destiny´s Child druhá deska The Writing's on the Wall. Kapela se ovšem potýkala s vyšinutou fanynkou, která pod jménem Le Toyi posílala Beyoncé vulgármíi dopisy. Tuto fanynku však policice vystopovala v jejím kalifornském bytě, zavřela ji do vězení a dívky tak opět mohly bez starostí pokračovat v kariéře. Druhou desku, již Destiny´s Child připravily se zkušeným producentským týmem včetně Missy Elliot, přijala kritika i rádia také pozitivně. Nedlouho po tomto úpěchu se ovšem Letoya Luckett and LaTavia Robertson rozhádaly s manažerem Matthew Knowlesem. Domnívaly se totiž, že ve všech ohledech, včetně honorářů, nadržuje své dceři Beyoncé a její kamarádce Kelly.

Nejen fanoušci, ale i LaTavia a Letoya pak byli hodně překvapení, když se v klipu k písničce Say My Name v roce 2000 objevily dvě nové členky, Michelle Williams a Farrah Franklin, jež měly "odpadlice" nahradit. Luckett a Robertson tehdy kapelu zažalovaly pro porušení autorských práv. Spor Destiny´s Child samozřejmě plnil stránky novin, obě strany nešly pro zlá slova daleko.

Jako trio... a nakonec sólově
Jen pět měsíců po nástupu do kapely odešla z osobních důvodů Farrah Franklin a Destiny´s Child tak začaly působit jako trio. Natočily písničku pro film Charlieho Andílci a dostaly Grammy za písničku Say My Name.
Na třetím albu Survivor, jež vyšlo Destiny´s Child v roce 2001, se daleko více autorsky podílela samotná Beyoncé, povzbuzena úspěšným rokem 2000. Velmi dobře se dařili prvním dvěma singlům, Survivor a Bootylicious, které se mezi popovými singly umístily jako číslo 1. Na konci roku 2001 dívky logicky oznámily, že si dávají pauzu na své sólové projekty; se svou nahrávkou počítala každá ze tří dívek.

Na začátku roku 2002 vyšla ještě kompilace s názvem This Is the Remix, dohromady se ale pak Destiny´s Child představily až o tři roky později - na podzim roku 2004 jim vyšla novinka Destiny Fulfilled. Následovala turné, které sponzorovala síť rychlého občerstvení McDonald´s a během něhož se Destiny´s Child dostaly do pětasedmdesáti měst v šestnácti zemích včetně Japonska a Austrálie.  

S žádným dalším společným projektem už potom trio nepřišlo. V současné době se nejvíce daří Beyocné.

Diskografie

Podobní interpreti

 
Album 8 Days Of Christmas

8 Days Of Christmas

Rok vydání: 2001 Songů: 1
 
Album The Writing's On The Wall

The Writing's On The Wall

Rok vydání: 1999 Songů: 1
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno