Youradio

Menu

 
Datum narození 7. 12. 1972
Věk 48 let
Místo narození Bratislava, Slovensko
Web umělce dararolins.cz
 
Žánr R`n`B, Pop, Dance
Přehrát náladu "Dara Rolins"
Nej skladba "Celý svět je náš"

Starší ročníky znají především Darinku Rolinsovou, která zpívá v princeznovských šatičkách v televizi. Ti mladší poslouchají taneční desky Dary Rolins.

Narodila se 7. prosince 1972 a na televizní obrazovcese objevila  už jako čtyřletá. Když bylo bratislavské rodačce deset let, absolvovala první koncertní turné a natočila první film Zázračný autobus. V roce 1983 vydala první sólovou desku, díky níž se stala nejprodávanější zpěvačkou v Československu. V Praze vystudovala hudební konzervatoř.

Ve 12 letech nazpívala s Karlem Gottem slavný duet Zvonky štěstí, kterého se prodalo přes 200 tisíc kopií a který dobýval hitparády i v Rakousku, Německu, SSSR a Švýcarsku. Roztomilou holčičku tehdy zbožňovalo celé Československo, pravidelně natáčela desky a umisťovala se na čím dál vyšší pozici v anketě Zlatý slavík.

V devadesátých letech spolupracovala s legendární černošskou skupinou Kool & The Gang na albu Unite a začala se pohybovat v zahraničním showbyznysu. Své album What You See Is What You Get,  vydané roku 1996 mnichovskou BMG, nazpívala v angličtině a považuje ho za start nové kariéry Dary Rolins.

Na konci 90. let byla Dara součástí formace Sexy Dancers, která získala tři ocenění české Grammy. Moderovala české i slovenské televizní pořady, na svých dalších deskách spolupracovala s různými DJ´s, absolvovala klubová turné, přijala nabídku zasednout v porotě soutěže Česko Slovenská SuperStar, stala se spoluzakladatelkou proslulého klubu Duplex. Na albu D1 se podílela i jako skladatelka a textařka a v rámci její propagace vyjela ve spolupráci s firmou AVON na velké charitativní turné na podporu boje proti rakovině prsu. V roce 2008 vydala další album D2 a její song Slowly zremixovaný MJ Coleem se několik týdnů držel na předních příčkách hitparády britské stanice BBC.

V roce 2011 se Dara chystá na turné s Danem Bártou, společně připomenou písničky z dob Sexy Dancers. Dara také točí novou desku, jíž produkuje kapela Kosheen.  

Dara má dceru Lauru, jejímž otcem je Matěj Homola z kapely Wohnout.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Celý svět je náš - Single

Celý svět je náš - Single

Rok vydání: 2020 Songů: 1
 
Album Chcem Znamenie - Single

Chcem Znamenie - Single

Rok vydání: 2015 Songů: 1
 
Album More - Single

More - Single

Rok vydání: 2014 Songů: 1
 
Album Ver Mi - Single

Ver Mi - Single

Rok vydání: 2013 Songů: 1
 
Album Stereo

Stereo

Rok vydání: 2011 Songů: 7
 
Album Stastne a vesele

Stastne a vesele

Rok vydání: 2009 Songů: 7
 
Album Šťastné a Veselé

Šťastné a Veselé

Rok vydání: 2009 Songů: 1
 
Album HITY Z českých Filmů A Pohádek

HITY Z českých Filmů A Pohádek

Rok vydání: 2007 Songů: 1
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno