Youradio

Menu

 
Datum narození 25. 2. 1971
Věk 47 let
Web umělce www.danielpowter.com
 
Žánr Pop
Přehrát náladu "Daniel Powter"
Nej skladba "Bad Day"

Když se řekne Daniel Powter, hudebním fanouškům v hlavě naskočí megahit Bad Day z roku 2005. Tenhle talentovaný zpěvák a klavírista je dyslektik (má problémy se čtením). Neumí číst noty, písně se proto učí nazpaměť. Hudbu miloval už od dětství, kvůli svému handicapu ji ale nemohl studovat na univerzitě. Nejprve hrál na housle, ty ovšem vyměnil za piano.

První kapelu založil v osmnácti, debutové album I’m Your Betty vydal v roce 2000. Nízkonákladové CD ale Danielovi slávu nepřineslo, přestože dva songy zazněly v televizním seriálu Higher Ground. Tou pravou bombou, která kanadského zpěváka katapultovala mezi star, bylo album s jednoduchým názvem Daniel Powter (2005) s už zmíněnou hitovku Bad Day. Následoval obrovský úspěch v Evropě i Americe, celosvětové turné, ale také emoční vyčerpání, které Daniel po ukončení mediálního humbuku cítil.
Na dalším CD spolupracoval s Lindou Perry, bývalou zpěvačkou kapely 4 Non Blondes, dnes uznávanou skladatelkou a producentkou. Výsledkem je deska Under The Radar (2008) s pilotním singlem Next Plane Home. Sám Daniel o ní říká, že je více kytarová.

 

Diskografie

Podobní interpreti

Album Next Plane Home (Int'l Maxi Single)

Next Plane Home (Int'l Maxi Single)

Rok vydání: 2008 Songů: 3 Vydavatelství: Warner Music
 
Album Daniel Powter

Daniel Powter

Rok vydání: 2006 Songů: 10 Vydavatelství: WEA (Warner Music)
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno