Youradio

Menu

 
Rok založení 2002
Doba existence 19 let
Místo vzniku Kanada
 
Žánr Rave, Electro
Přehrát náladu "Crystal Castles"
Nej skladba "Char"

Již od svého vzniku v roce 2004 si Kanaďané Ethan Kath a Alice Glass, známí jako Crystal Castles, začali budovat početnou skupinu příznivců. Nejdříve zásobovali místní nezávislé obchody limitovanými edicemi svých prvních singlů (které se vždy ihned vyprodaly) a pořádat divoké koncerty opředené velmi výraznou pověstí na diskuzních fórech. Když roku 2008 vydali své bezejmenné debutové album, tisíce příznivců po celém světě již dávno obdivovaly jejich nekompromisní intenzivní elektronický sound stejně jako jejich výraznou vizuální prezentaci.

První deska Crystal Castles se setkala s ovacemi kritiků a časopisy jako Spin, Rolling Stone, Billboard Magazine, NME, Mojo či XLR8R vnímaly její vydání jako velmi důležitou událost na nezávislé scéně. Britští klubeři poté posunuli hvězdnou auru Crystal Castles ještě dále, když jejich debut svými hlasy dostali na 39. místo v anketě časopisu NME o nejlepší desky první dekády tohoto století. Ethan a Alice již v roce 2008 překračovali tehdy populární novinářské škatulky “nu-rave” a “8-bit” a ovlivnili celou generaci hudebníků, kteří se již nechtěli nechat svazovat obecně příjímanými představami o tom, jak by měl znít punk, noise nebo taneční hudba.

Od té doby Crystal Castles projeli celý svět od Japonska a Austrálie přes evropské letní festivaly (Reading, Oxegen, Glastonbury) až po několik koncertních šňůr společně s Nine Inch Nails. Bez zajímavosti není ani fakt, že jako předkapelu si je pro své vyprodané comebackové koncerty pozvaly britské legendy Blur.

Jejich druhé album, které se rovněž nijak nejmenuje, vyšlo na jaře roku 2010 na značce Fiction, jež byla před lety domovem The Cure. Na albu s kapelou spolupracoval producent Paul Epworth (Bloc Party, Kate Nash) a i tentokrát se nahrávka dočkala vřelého přijetí v západním tisku, včetně výborného hodnocení 8,5 na serveru Pitchfork.

Skupina se v roce 2014, dva roky po třetí desce, rozpadla, když z Crystal Castles odešla z osobních i uměleckých důvodů Alice Glass.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Women With Attitude

Women With Attitude

Rok vydání: 2018 Songů: 1
 
Album Amnesty (I)

Amnesty (I)

Rok vydání: 2016 Songů: 7
 
Album Fleece

Fleece

Rok vydání: 2016 Songů: 1
 
Album Char

Char

Rok vydání: 2016 Songů: 1
 
Album Concrete

Concrete

Rok vydání: 2016 Songů: 1
 
Album Deicide

Deicide

Rok vydání: 2015 Songů: 1
 
Album Frail

Frail

Rok vydání: 2015 Songů: 1
 
Album Celestica

Celestica

Rok vydání: 2010 Songů: 3
 
Album Crystal Castles_2010

Crystal Castles_2010

Rok vydání: 2010 Songů: 14
 
 
Album Crystal Castles

Crystal Castles

Rok vydání: 2008 Songů: 15
 
Album Nurave

Nurave

Rok vydání: 2007 Songů: 1
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno