Youradio

Menu

 
Datum narození 6. 6. 1986
Věk 34 let
Místo narození Teplice, Česká republika
 
Žánr Folk
Přehrát náladu "Cermaque"

Když někdo vydává sbírky poezie, existuje šance, že se jeho dispozice napsat hudební text neomezí pouze na pět slov. Písničkář Jakub Čermák alias Cermaque to splňuje naprosto dokonale a svým příznivcům naopak servíruje skladby plné slovních obratů, které je třeba chvíli vstřebávat. Na poslední desce Rodinné album se vrací k  tradici poetického písničkářství a nezní přitom vůbec provinčně.

Čermák je hlasem Cirkusu Cermaque, jehož další členové se momentálně rozutekli po světě, a tak si novinku poskládal z „hostů“. Název alba neodkazuje na rodinu v pravém slova smyslu, má na mysli hlavně rodinu hudební. Písničkář se totiž do nahrávacího studia usadil s přáteli z branže - se skupinou Zrní, M. E. KyšperskýmKvětů, s kytaristou Rémym Reberem nebo s vicemistrem světa ve hře na elektrické bicí Jardou Nogou. Finance na album ale Čermák posbíral na crowdfundingovém serveru Hithit.com, takže se za onu rodinu dají symbolicky považovat i jeho fanoušci.

Čermákova cesta vedla z rodných Teplic do Brna, kde objevil nejen pivo a Skácelovy verše, ale uskupil kolem sebe již zmíněný Cirkus Cermaque, s nímž nahrál pět desek. Nejvíc se však zpěvák věnuje studiu a skládání poezie - sepsal už tři sbírky. Na označení „poeta a písničkář“ si nestěžuje. „Je to užitečné v tom, že to potencinálního posluchače včas varuje, aby nečekal nějaké lehce čitelné, příjemné, vypointované textové standarty, ale připravil se spíš na moje začasto asi dost nepřehledné a komplikované dávení slov,“ říká.

Do autorovy současné polohy zasáhla čerstvě narozená dcera Agáta, a tak se i on zařadil po bok Tata Bojs či Tomáše Kluse, tedy otců-hudebníků, kterým se rodičovská role promítla do tvorby. Ostatně písničku Antoníne nazpíval na album jako duet se svou partnerkou a taktéž písničkářkou Andreou Knotkovou alias Iamme Candlewick.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Rodinné Album

Rodinné Album

Rok vydání: 2014 Songů: 13
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno