Youradio

Menu

 
Datum narození 17. 9. 1974
Věk 46 let
Místo narození Brno, Česká republika
Web umělce boriscarloff.cz
 
Žánr Pop, Electro
Přehrát náladu "Boris Carloff"
Nej skladba "Falling"

Nenechte se zmást rerto a zároveň tak trošku hororovým designem klipu k singlu Falling; Boris Carloff nemá nic společného ani s Frankensteinem, ani s dobou před druhou světovou válkou.

http://www.youtube.com/watch?v=F81Qmg70xHc

Carloffovo jméno budeme možná znát z obalů alb kapely Kryštof nebo Davida Kollera. Je to muž, který řadu českých desek produkoval, málokdo ale ví, že Carloff je také aktivní muzikant a k tomu skvěle zpívá. Jeho první sólovka The Escapist působí na tuzemské scéně trochu jako zjevení; nezní totiž ani trochu česky, přitom  nekopíruje žádná aktuální hudební klišé.

Poslechněte si Borise Carloffa v YouRadiu

Není popová, ale není ani neprostupně alternativní; Carloff si na ní pohrává s melodikou i zvukem, ale každou notu staví přesně na své místo. Hned v úvodní skladbě Shadows zní Carloff jako jazzrapový experimentátor Gil Scott Heron, podobné téma rozvíjí i v I Have Got One Soul. Pohrává si s "obyčejnou" elektronikou i s populárním dubstepem, naléhavost si ale dokáže získat hlasem obráceným do sebe. Jako kdyby si jel po vlasní trase, nezávisle na hudbě.

S albem mu pomáhal baskytarista Jakub Antl (Nightwork) nebo cellistka Terezie Kovalová, ale také lidé, již pracovali s Massive Attack nebo Lanou Del Rey, The Escapist je však především Carloffova deska.

"Základním impulsem bylo vypsání se z umrtí bratra a otce. Dělal jsem na té desce s přestávkami čtyři roky a třikrát jsem ji kromě jedné písně celou vyhodil," říká Carloff. Rázem je tak ještě o trochu víc jasné, proč zní jeho úniková deska tak introspektivně, jako bychom ji četli v nějakém románu.

Desek jako je The Escapist u nás moc nevychází. Zkuste dát Carloffovy a jeho různorodým smutkům šanci, stojí to za to.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Slunce přestává hřát

Slunce přestává hřát

Rok vydání: 2020 Songů: 1
 
Album The Solipsist

The Solipsist

Rok vydání: 2017 Songů: 1
 
Album Morphosis

Morphosis

Rok vydání: 2014 Songů: 9
 
Album The Escapist

The Escapist

Rok vydání: 2012 Songů: 10
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno