Youradio

Menu

 
Rok založení 2003
Doba existence 18 let
Místo vzniku Londýn, Velká Británie
Web skupiny www.blocparty.com/
 
Žánr Electro, Rock
Přehrát náladu "Bloc Party"
Nej skladba "Sunday"

Britskou alternativní kapelu Bloc Party tvoří Kele Okereke (zpěvák, kytarista), Gordon Moakes (basová kytara), Russell Lissack (kytara) a Matthew Tong (bicí). Tahle parta v sobě nezapře multikulturní složení: frontman Kele Okereke je Afro-Angličan, Matthew Tong má asijské kořeny a Russell Lissack patří mezi vyznavače stylu emo.

Počátky Bloc Party spadají do roku 1999, kdy Kele Okereke na festivalu v Readingu oslovil Russella Lissacka. Kele k tomu říká: „Věřím, že to byl osud. Vždy jsem věděl, že budu tvořit hudbu, ale neznal jsem nikoho, s kým bych mohl pracovat. Pak jsem potkal Russella a bylo to dokonalé setkání. Díky hudbě jsme se spojili a tak to začalo.“

Kapela nejprve fungovala pod názvem Union. Jako Bloc Party vystupuje od roku 2003, kdy se do ní přidali Gordon Moakes (reagoval na inzerát v magazínu NME) a Matthew Tong (úspěšně prošel konkurzem). Název přitom odkazuje na „neformální pouliční slavnost“. První singl She Is Hearing Voices (2004) kluci podstrčili DJovi z BBC Radio 1 - díky němu se dostali do vysílání a získali další fanoušky. D

ebutové album Silent Alarm z roku 2005 sklidilo úspěch u posluchačů i kritiků. Druhé CD A Weekend In the City (2007) potvrdilo kvalitu skupiny a bodovalo například s hity Hunting for Witches nebo I Still Remember.

Zatím poslední desku Intimacy (2008) Bloc Party nejprve umístili na internet, kde ji nabízeli za 5 liber. Vzápětí se dočkala remixové verze. V Čechách se Bloc Party poprvé uvedli na festivalu Rock for People 2009.

Novou desku Bloc Party ohlásili na srpen 2012. Jmenovat se bude Four. Kapela tak zahnala pochybnosti, že Kele a zbytek skupiny si jdou vlastní cestou.

 

Diskografie

Podobní interpreti

Album Hymns (Deluxe Edition)

Hymns (Deluxe Edition)

Rok vydání: 2016 Songů: 4
 
Album Hymns

Hymns

Rok vydání: 2015 Songů: 11
 
Album Four

Four

Rok vydání: 2012 Songů: 14
 
Album Mercury

Mercury

Rok vydání: 2008 Songů: 1
 
Album Intimacy

Intimacy

Rok vydání: 2008 Songů: 10
 
Album Flux

Flux

Rok vydání: 2007 Songů: 3
 
Album DIM MAK 20th Anniversary

DIM MAK 20th Anniversary

Rok vydání: 2005 Songů: 1
 
Album Silent Alarm Remixed

Silent Alarm Remixed

Rok vydání: 2005 Songů: 13
 
Album Silent Alarm

Silent Alarm

Rok vydání: 2005 Songů: 12
 
Album A Weekend in the City

A Weekend in the City

Rok vydání: 2005 Songů: 12
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno