Youradio

Menu

 
Rok založení 2012
Doba existence 09 let
Místo vzniku Bratislava, Slovensko
 
Žánr Pop
Přehrát náladu "Bad Karma Boy"
Nej skladba "Obraz"

Po vydání jejich debutové desky si o nich Slovensko začalo šuškat jako o nových výrazných talentech. Bad Karma Boy se ale sami tváří tak skromně, jako by říkali, že tady není o čem mluvit.

Jejich lehce alternativní pop se špinavými odkazy ke country dělá žánru výbornou reklamu. Bad Karma Boy si dávají záležet na každém verši a ačkoliv zvládají i pozitivní melodie, to, co je na nich zajímavé, je hlavně zvláštní (neporaženecká) melancholie; Juraje Marikoviče má hlas tajemný přesně tak, aby kapelu nezavedl do sekce rozjuchaných rádiovek, zároveň ale nezní nijak depresivně.

Byl to ostatně lídr, kdo dal současné trio dohromady, ačkoliv založit kapelu neměl původně v plánu. „Po účinkování v různých skupinách jsem v roce 2008 začal uvažovat nad sólovou deskou. Když byl o čtyři roky později materiál připravený na nahrávání, zjistil jsem, že mě to nebaví dělat bez dalších lidí, chyběla tomu interakce a jiný pohled. Tak jsme dali dohromady aktuální sestavu a album vyšlo letos v březnu, kdy jsme zároveň odehráli nás první společný koncert,“ říká Marikovič.

Juraj Marikovič, Adela Tihláriková a Peter Hrabě na sebe větší pozornost přitáhli singlem Zima, který byl stejně tak křehký jako videoklip s koňským spřežením. A aby ukázali i druhou tvář, další vypuštěná vlaštovka letěla přímo do teplých krajů - píseň Predmestie má sympatický letní nádech a sama kapela na video lákala jako na „letní party, na které chcete být.“

Internet oblétl mimo jiné i záznam z vystoupení na koupališti, jež proběhlo v rámci akce Hudba města, podle kterého lze vyvodit, že Bad Karma Boy nezkazí žádnou legraci. Vřele doporučujeme.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Údolia A Kopce

Údolia A Kopce

Rok vydání: 2014 Songů: 9
 
Album Bad Karma Boy

Bad Karma Boy

Rok vydání: 2013 Songů: 10
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno