Youradio

Menu

 
Datum narození 27. 9. 1984
Věk 36 let
Místo narození Belleville, Kanada
Web umělce www.avrillavigne.com
 
Žánr Pop Rock
Přehrát náladu "Avril Lavigne"
Nej skladba "Tell Me It's Over"

První, kdo si všiml Avrilina talentu, byla matka Judy, se kterou od dvou let pravidelně zpívala náboženské písně. První životní úspěch písničkářky a herečky Avril Lavigne se dostavil roku 1998, kdy vyhrála soutěž, jejíž hlavní cenou bylo vystoupení v roli předskokana na turné Shanie Twain. S ní si v Ottawě Avril také zazpívala duet What Made You Say That.

Hlavní podíl na zpěvaččině cestě do hudebního světa má ovšem manažer Cliff Fabri, který zařídil, že v roce 1999 nazpívala s folkovým zpěvákem Stevem Meddem skladbu Touch The Sky. Skladba vyšla na Meddově albu Quinte Spirit z roku 1999. Spolupráce potom pokračovala i o rok později, kdy pro Meddovy desku My Window To You vznikly písně Temple Of Life a Two Rivers.

Nejmladší sólovou zpěvačkou
První velkou smlouvou byla tehdy pro šestnáctiletou Avril Lavigne ta u Arista Records, na jejímž základě vznikl v roce 2002 debut Let Go. Deska vstoupila do dějin hudby ve Velké Británii. Lavigne se totiž v sedmnácti letech stala nejmladší sólovou zpěvačkou, jež dosáhla první příčky v prodejnosti alb. Mezi nejúspěšnější singly patří skladby Complicated, Sk8er Boi a I´m With You. Celosvětově se alba Let Go prodalo přes 17 milionů nosičů a jen ve Spojených státech amerických získala deska šestinásobné platinové ocenění.

Celosvětový hitparádový debut
Druhé album Under My Skin vydala Lavigne v roce 2004 a hned v prvním týdnu debutovala deska na nejvyšších příčkách v USA, Velké Británii, Německu, Austrálii, Japonsku, Kanadě, Mexiku, Argentině a Španělsku. Pilotní skladbou byla Don´t Tell Me, následována My Happy Ending. Ve stejném roce absolvovala zpěvačka severoamerické turné Live And By Surprise, jehož záznam vyšel na Live And Acoustic EP. Skladba Girlfriend, pilotní singl třetího studiového alba The Best Damn Thing (2007), byla první zpěvaččinou, která se v prestižní hitparádě Billboard Hot 100 umístila na nejvyšší pozici. Ve své dosavadní profesionální kariéře Lavigne prodala celkem přes 30 milionů hudebních nosičů.

Filmová kariéra
Svoji filmovou kariéru spojila především s kresleným snímkem Over The Hedge. Objevila se také ve filmech The Flock, který natočil Richard Gere, Fast Food Nation, Going The Distance a v seriálu Sabrina, The Teenage Witch. Časopis Canadian Business Magazine zařadil Avril Lavigne v roce 2006 na sedmé místo žebříčku nejvlivnějších Kanaďanů v Hollywoodu. Časopis Forbes ji pak dokonce přisoudil  sedmé místo v pořadí Top 20 Earners Under 25, tedy nejlépe vydělávajících lidí mladších 25 let. Avril Lavigne si totiž ročně vydělá v průměru 12 milionů amerických dolarů.

Diskografie

Podobní interpreti

Album We Are Warriors

We Are Warriors

Rok vydání: 2020 Songů: 1
 
Album Head Above Water (feat. We The Kings)

Head Above Water (feat. We The Kings)

Rok vydání: 2019 Songů: 1
 
Album Head Above Water

Head Above Water

Rok vydání: 2018 Songů: 3
 
Album Fly - Single

Fly - Single

Rok vydání: 2015 Songů: 1
 
Album Avril Lavigne

Avril Lavigne

Rok vydání: 2013 Songů: 2
 
Album Here's To Never Growing Up

Here's To Never Growing Up

Rok vydání: 2013 Songů: 1
 
Album Goodbye Lullaby

Goodbye Lullaby

Rok vydání: 2011 Songů: 1
 
Album All You Will Never Know

All You Will Never Know

Rok vydání: 2008 Songů: 1
 
Album The Best Damn Thing

The Best Damn Thing

Rok vydání: 2007 Songů: 1
 
 
Album Under My Skin

Under My Skin

Rok vydání: 2004 Songů: 1
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno