Youradio

Menu

 
Rok založení 2004
Doba existence 15 let
Místo vzniku Praha, Česká republika
Web skupiny www.atariterror.cz/
 
Žánr Cross-over, Metal
Přehrát náladu "Atari Terror"
Nej skladba "Oh My God"

Atari Terror jsou pražská kapela hrající crossover a metal, ale uslyšíte od nich i trochu punku nebo country. Specifikem této šestice jsou dva mužské hlasy. První ze zpěváků, Kurz, se věnuje tzv. „growlingu“, tedy hrubému řevu. Druhý se soustředí spíš na čistou a melodickou linku. Klubovou scénu letos formace obohatila o třetí desku s názvem Part 3: Final Warning.

Křest Part 3: Final Warning
Kdy:
17. 11. 2011

Kde: Palác Akropolis
Vstup: 220/250 Kč
Čas: 19:30

V roce 2009 došlo v kapele k zásadní změně, která ji mohla stát nejen spoustu fandů,ale i existenci. Ludvíka, jednoho z dvojice zpěváků, vystřídal Broňa Míka ze spřátelených crossoverových Satisfucktion.

Publikum Ludvíka zbožňovalo a jeho klidná povaha skvěle kontrastovala s Kurzovou divokostí. Broňa se však skvěle osvědčil nejen jako parťák, ale také jako zpěvák. Dnes je už bez výhrad nedílnou součástí Atari Terror.

Hledáte učitele, který vám poradí, jak zaujmout fanoušky na koncertech? Obraťte se na tohle pražské seskupení. Jejich energie a drive jsou pověstné, přimět diváka k šíleným kouskům zvládá kapela s neuvěřitelnou lehkostí. Právě díky skvělému přístupu na živých koncertech si vybudovala velikou fanouškovskou základnu.

Čím že jsou Atari Terror na scéně tak výjimeční? Mezi elitu skupinu vynesla deska Part 2: Attention!; nahrávka nezní příliš česky a nabízí tvrdší, osobité skladby s řízným zvukem. Nevšednost desky ostatně uznala i mainstreamová kritika.  

V listopadu 2011 vydali Atari Terror digitálně závěrečný kus anocované trilogie Part 3: Final Warning. Nahrávku prezentuje singl Oh My God, k němuž vznikl i videoklip. A koncept? „Celou desku provází ústřední motiv lidského hříchu, ze kterého pak v podstatě pochází veškeré zlo,“ vysvětluje sám Kurz. Biblickým nositelem hříchu je Eva, která se vrací, aby jej lidem připomněla.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Part3: Final Warning

Part3: Final Warning

Rok vydání: 2011 Songů: 12
 
Album Bleed For Me Lover!

Bleed For Me Lover!

Rok vydání: 2008 Songů: 1
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno