Youradio

Menu

 
Datum narození 26. 11. 1986
Věk 34 let
Místo narození Benešov
 
Žánr Pop, Rock
Přehrát náladu "Aneta Langerová"
Nej skladba "Bříza"

Pop-rocková zpěvačka, vítězka prvního ročníku soutěže Česko hledá SuperStar, pochází ze sportovně založené rodiny. Ve čtyřech letech sice začala hrát tenis, ten však dva roky nato vyměnila za hodiny klavíru. V osmi letech přidala hru na kytaru v říčanském sboru Bardáček, kde odstartovala i její pěvecká kariéra. Ve čtrnácti již hrála na elektrickou kytaru a zpívala v lokální rockové skupině SPB.

První úspěchy zaznamenala v soutěžích Doremi a Rozjezdy pro hvězdy. Zásadní zlom v kariéře přišel v roce 2004 díky vítězství v SuperStar - rychle se zorientovala na domácí hudební scéně a tentýž rok na podzim vydala s prozatímní kapelou u společnosti BMG své debutové album Spousta andělů (do současnosti osmkrát platinové s více než 126 000 prodaných nosičů). V roce 2005 koncertovala na svém prvním AnetaTour v deseti městech České republiky, hrála i na Slovensku, v létě absolvovala šňůru dvaceti festivalů. 

Angažuje se ve Světlušce
Od roku 2005 je patronkou Nadace Světluška, zaměřené na podporu nevidomých a slabozrakých. Stala se také tváří kampaně iPod na podporu legálně stahované hudby. Popularita jí vynesla dvě vítězství v kategorii Zpěvačka roku v anketě Český slavík (2005, 2006). Po dvou letech přišla na jaře 2007 se svým druhým albem Dotyk, diametrálně odlišným, niternějším, na kterém se autorsky podílela jako textařka i skladatelka a kde byla již „sama za sebe“. Na podzim desku podpořila velkým turné AnetaTour07. Se změnou repertoáru přišla i obměna publika - „superstarovský“ mainstream odpadl, přesto Aneta zůstala jednou z nejpopulárnějších českých zpěvaček.

Na jaře 2008 získala druhou sošku Anděla v kategorii Zpěvačka roku, zvítězila i v kategorii Osobnost roku. S koncerty se přesunula z velkých hal do menších měst a klubů, kde se podle svých slov cítí jako ryba ve vodě.

V roce 2010 Aneta uspěla v taneční soutěži StarDance, se svým partnerem skončila druhá.  

Diskografie

Podobní interpreti

Album Dvě slunce

Dvě slunce

Rok vydání: 2020 Songů: 1
 
Album Hvězda - Single

Hvězda - Single

Rok vydání: 2016 Songů: 1
 
Album Na Radosti

Na Radosti

Rok vydání: 2014 Songů: 13
 
Album Wabi a Dablovo stado

Wabi a Dablovo stado

Rok vydání: 2012 Songů: 1
 
Album Ty jsi jako ja

Ty jsi jako ja

Rok vydání: 2009 Songů: 1
 
Album Jsem

Jsem

Rok vydání: 2009 Songů: 1
 
Album Soundczech Best Of 2008

Soundczech Best Of 2008

Rok vydání: 2008 Songů: 1
 
Album Dotyk

Dotyk

Rok vydání: 2007 Songů: 2
 
Album Spousta andělů

Spousta andělů

Rok vydání: 2004 Songů: 3
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno