Youradio

Menu

 
Rok založení 2012
Doba existence 08 let
Místo vzniku Praha, Česká republika
 
Žánr Electro, Trip hop
Přehrát náladu "Android Asteroid"
Nej skladba "JZ"

Pokud vás baví melancholická elektronika spojená s písničkářstvím a jazzem, mohla by se vám líbit i nová pražská kapela Android Asteroid.

Poslechněte si Android Asteroid v YouRadiu

Tisková zpráva k desce mluví o albu jako o Nauce o snech Android Asteroid a popisuje, co všechno si kapela vysnila a splnila: světový zvuk, producenty a nejlepší české muzikanty. Jenomže zajímavá je na skupině především atmosféra: její tiché písničky proudí jaksi mimochodem, jako když na výletě pozorujete řeku anebo se procházíte s větrem v zádech. Neruší, ale přesto si říkají o pozornost. Tepou, ale přesto jsou klidné. Znějí kompaktně, ale jednoltivé hlasy a nástroje z nich vystupují jako větve stromů; v kontexu toho tu zní i anglicky odříkáváné texty spíš jako zvukové a atmosférické obrazy.  

Za projektem Android Asteroid stojí bubeník Tomáš Konůpka a vokalista Jan Pospíšil, které můžete znát ze skupiny Navigators. K sobě pak přibrali etablovaného jazzového kontrabasistu Josefa Feča, pianistu Viléma Béreše (Toxique) anebo vokalistku (a někdejší účastnici SuperStar) Annamarii D´almeidu, která skladbám svým soulovým hlasem dodává exotický šmrnc.

Diskografie

Podobní interpreti

Album David Koller & Friends

David Koller & Friends

Rok vydání: 2016 Songů: 1
 
Album Android Asteroid

Android Asteroid

Rok vydání: 2012 Songů: 10
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno