Youradio

Menu

 
 
Datum narození 17. 9. 1968
Věk 49 let
Místo narození Chicago, Illinois, USA
Web umělce www.anastacia.com
 
Žánr Pop
Líbí se 0x
Přehrát náladu "Anastacia"
Nej skladba "Best Of You (Foo Fighters)"

Nebojí se zmizet na tři roky z hudebního světa, aby se mohla věnovat jiným aktivitám. Není pro ni problém být sama sebou. Anastacia je zvyklá bojovat a to nejen se svou zákeřnou chorobou. Její zářný úspěch ovšem téměř dosahuje hvězd. Nedávno vydala album Heavy Rotation.

Bojuje s nemocí. A tančí
Vlastním jménem Anastacia Newkirk se narodila divadelní herečce a zpěvákovi. Jako dar do kolébky nemohla od sudiček tudíž dostat nic menšího než poděděné umělecké vlohy. Přesto tvrdí, že jako malé dítě zpěvačkou být nechtěla. Ve čtrnácti letech ji čekal první mezník. Rozvod rodičů a následné stěhování na Manhattan. V té době se u ní navíc plně projevila Crohnova nemoc, která způsobuje onemocnění imunitního systému v oblasti tenkého střeva. Choroba ovšem nebyla pro Anastacii překážkou, aby se sestrou začala tančit ve stylu „freestyle“ v několika newyorských klubech. Jako tanečnice se probovala do známého Club MTV. Dostala šanci zahrát si i v několika hudebních klipech. Ovšem úspěch většinou střídá neúspěch, takže i Anastacia ví, jaké je to být nezaměstnaná.

Její klubové tančení zaujalo jednoho producenta. Zajímalo ho ale i to, zda umí Anastacia zpívat. Díky němu se objevila v dalším pořadu hudební televize MTV The Cut, který posléze nastartoval kariéru Anastacie-zpěvačky. Ačkoliv soutěž nevyhrála, oslovila spoustu lidí z branže, mimo jiné i Michaela Jacksona. Po nekonečných schůzkách s pracovníky různých vydavatelství podepsala smlouvu s firmou Epic Records. S Jacksonem později společně vystupovala na mnoha ceremoniálech předávání hudebních cen.

Zanedlouho po podpisu smlouvy s Epic Records vydala debutové album Not a Kind. Singl I´m Outta Love si získal příznivce nejen jejím výrazným hlasem s nečekaně velkým rozsahem. Na albu spolupracovala s producentem Rickem Wakem (dělal i s Mariah Carey), který jí produkoval i druhé album Freak of Nature. Tentokrát už ale pod taktovkou studia Sony Music Studios. Následovalo eponymní album Anastacia a v roce 2005 bestofka. Po tříleté odmlce, v roce 2008, přišlo na světlo světla novinkové album zvané Heavy Rotation.

V roce 2007 se provdala za svého bodyguarda Wayna Newtona. Jako zvláštního znamení si u ní můžeme všimnout tetování na zádech. Představuje egyptský symbol věčného života obklopený sluncem.

V roce 2003 onemocněla Anastacia rakovinou prsu. Z nemoci se prozatím vyléčila a její zkušenost ji inspirovala k pomoci stejně nemocným ženám.

Podobní interpreti

Diskografie

 
 
Album Evolution

Evolution

Rok vydání: 2017 Songů: 1 Vydavatelství: UMG
 
Album Resurrection

Resurrection

Rok vydání: 2014 Songů: 10 Vydavatelství: Sony Music
 
Album It's A Man's World!

It's A Man's World!

Rok vydání: 2012 Songů: 10 Vydavatelství: Rough Trade
 
Album Pieces Of A Dream

Pieces Of A Dream

Rok vydání: 2009 Songů: 15 Vydavatelství: Sony BMG
 
Album Anastacia

Anastacia

Rok vydání: 2004 Songů: 2 Vydavatelství: Sony BMG
 
Album Chicago

Chicago

Rok vydání: 2002 Songů: 1 Vydavatelství: Sony BMG
 
Album Not That Kind

Not That Kind

Rok vydání: 2000 Songů: 9 Vydavatelství: Epic
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno