Youradio

Menu

 
Datum narození 5. 5. 1988
Věk 34 let
Místo narození Enfield, Londýn, Velká Británie
Web umělce adele.tv
 
Žánr Pop
Přehrát náladu "Adele"
Nej skladba "Oh My God"

Adele, vlastním jménem Adele Laurie Blue Adkins, je britská zpěvačka se sametovým hlasem jako zvon, který chvílemi může připomínat Amy Winehouse.

Adele pochází z nehudební rodiny, už jako malá holka ale pořádala v pokojíku koncerty pro matku a její kamarádky. Kariéru začala tak, že publiku na posteli předváděla dívčí kapelu Spice Girls a zpěvačku Gabrielle. Až otcův nejlepší přítel, taneční producent, označil její hlas za „působivý“ a pozval ji na natáčení coververze hitu Blondie Heart of Glass. Když držela mikrofon v ruce, uvědomila si, že jejím životem bude zpívání.

Klasická střední škola zpěvaččin talent nerozvíjela, takže se přihlásila na popovou akademii Brit School, kde potkala Shingai Shoniwu, zpěvačku kapely Noisettes. Díky ní načerpala inspiraci pro vlastní tvorbu. Ke slávě Adele pomohl server Myspace, na kterém prezentovala svoje demonahrávky. Nového talentu si v roce 2006 všimla řada nahrávacích společností, Adele zvolila tu s názvem XL. O dva roky později vydala debutové album 19 (2008) s řadou podmanivých balad, mimo jiné s hitovkou Chasing Pavements. Na únor roku 2011 plánuje druhou desku; i ta odkazuje k věku, proto ji Adele pojmenovala 21.

V roce 2012, jen chvíli poté, co nazpívala písničku k bondovce Skyfall, se Adele narodil potomek, kterého má s partnerem Simonem Koneckim.

Adele obdivuje Peggy Lee, Jeffa Buckleyho nebo The Cure.

 

Diskografie

Podobní interpreti

Album 30

30

Rok vydání: 2021 Songů: 3
 
Album Hello (High Contrast Remix)

Hello (High Contrast Remix)

Rok vydání: 2015 Songů: 1
 
Album 25

25

Rok vydání: 2015 Songů: 11
 
Album Hello (High Contrast Remix) - Single

Hello (High Contrast Remix) - Single

Rok vydání: 2015 Songů: 1
 
Album OST James Bond Skyfall

OST James Bond Skyfall

Rok vydání: 2012 Songů: 1
 
Album 21

21

Rok vydání: 2011 Songů: 13
 
Album 19

19

Rok vydání: 2008 Songů: 13
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno