Youradio

Menu

 
 
Rok založení 1973
Doba existence 45 let
Místo vzniku Sydney, Austrálie
 
Žánr Hard Rock, Rock
Líbí se 0x
Přehrát náladu "AC/DC"
Nej skladba "Highway To Hell (original)"

Sedmnáct mezinárodně vydaných studiových alb, 150 miliónů prodaných kopií a 36 let aktivní činnosti – i tak se dá stručně charakterizovat hard rocková legenda jménem AC/DC. Kapela byla založena roku 1973 bratry Angusem a Malcolmem Youngovými v Sydney. V čele se zpěvákem Bonem Scottem se dostala raketovou rychlostí mezi nejpopulárnější australské kapely, vydala své první album High Voltage (1975) a po podepsání smlouvy se společností Atlantic Records ji čekalo hned několik turné po Evropě před slavnými formacemi (Kiss, Aerosmith).

V hudebních výšinách v roce 1980
Zlomovým bodem pro celosvětový úspěch kapely bylo vydání v pořadí již šesté desky Highway to Hell (1979). Rok nato ale umírá frontman kapely Bon Scott na otravu alkoholem a AC/DC zvažují ukončení kariéry. Nakonec se rozhodují ve své tvorbě pokračovat a za nového zpěváka přijímají Briana Johnsona. První album vydané s Johnsonem Back in Black (1980) se stává druhým nejúspěšnějším albem všech dob s celkovým počtem 50 milionů prodaných kopií. Po řadě poměrně nevýrazných desek se kapela opět chytla až s Blow Up Your Video (1988) a The Razors Edge (1990). Roku 2002 vydala společnost Sony Music většinu alb kapely znovu remasterovaných.

Palivo, které vás udrží ve vzduchu
Nejsou to však jen studiová alba, co udělalo z AC/DC legendu a přivedlo ji do rockové síně slávy. Úspěch kapele zajišťují živá vystoupení plná energie, jednoduché a úderné rify, které vám snadno uvíznou v paměti, čtyři desetiletí pilné práce a v neposlední řadě také originální oblečení kytaristy Anguse Younga ve školní uniformě. O kvalitách jejich koncertních vystoupení se mohli přesvědčit i čeští fanoušci. Naposledy to bylo 17. března 2009 v Praze, kde AC/DC vystoupili v rámci turné k zatím poslední desce Black Ice (2008).

V roce 2014 odchází z kapely zakládající člen Malcolm Young.

Podobní interpreti

Diskografie

 
 
Album Rock Or Bust

Rock Or Bust

Rok vydání: 2014 Songů: 11 Vydavatelství: Leidseplein Presse
 
Album Highway to Hell

Highway to Hell

Rok vydání: 1979 Songů: 9 Vydavatelství: Atlantic
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno