Youradio

Menu

 
Rok založení 2009
Doba existence 12 let
Místo vzniku Praha, Česká republika
Web skupiny www.a-banquet.com
 
Žánr Indie, Rock
Přehrát náladu "A Banquet"
Nej skladba "Gold Frames"

Pražské trojici A Banquet rozhodně nechybí cílevědomost. Snahu nebere na lehkou váhu, nic nepodceňuje, buduje si výraznou image a ke spolupráci na svých nahrávkách si kromě Borise Carloffa (Kryštof, Sunshine) nepřizvala nikoho menšího než Stevea Albiniho (Nirvana, PJ Harvey).

Kde se A Banquet vůbec vzali? Cestu na scénu jim před dvěma lety otevřelo povedené EP Kiss the Night!, které kapela zadarmo poskytla ke stažení. Pánové si na něm vytvořili vlastní styl futu-roll, jenž čerpá rockovou inspiraci ze 60. i 70. let a z alternativní elektroniky.

Budoucnost vidí Mathieu, Richard a Michael v zahraničí, největší prioritou je pro ně živé vystupování. „Tohle všechno je děsně náročný, ale prostě máme sen a chceme za ním jít,“ říkají.

Právě přemíra ambicí nebo arogantní vystupování se těmhle milovníkům Rolling Stones vytýká nejčastěji. A Banquet si totiž neberou servítky ohledně ničeho, ani co se komentářů české hudební scény týče. Příznivci na nich naopak oceňují originalitu a promakanou komunikaci s fanoušky. Kapela ke spojení s nimi chytře využívá nová média, díky tomu jim poskytla i on-line koncert. 

Na jaře 2012 chystá trio debutovou desku. Z té zatím poslalo ven klipový singl Lost in Your Shades.

"Lost in Your Shades pro mě symbolizuje několik rovin emocí. Je o rozporu myšlenky a pocitu, když na tebe srdce a rozum mluví dvojím jazykem,“ vysvětluje frontman Mathieu.

Ostatně, posuďte sami.

Skupina v létě 2014 ohlásila konec vystupování.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Breath

Breath

Rok vydání: 2012 Songů: 11
 
Album Kiss The Night!

Kiss The Night!

Rok vydání: 2010 Songů: 6
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno