Youradio

Menu

 
Datum narození 6. 2. 1978
Věk 40 let
Místo narození Paříž, Francie
Web umělce www.yaelweb.com
 
Žánr Pop
Přehrát náladu "Yael Naim"
Nej skladba "New Soul"

Yael Naim se narodila v Paříži, ale většinu svého dětství prožila ve vesničce nedaleko hlavního města Izraele, Tel Avivu. Tam se spolu se svými rodiči přestěhovala ve čtyřech letech. Její rodiče měli doma malé varhany, se kterými si Yael velmi často hrála. Jednoho dne, když se pak vrátila ze školy domů, měla ve svém pokoji piano. Podle vlastních slov pro ni bylo zásadním okamžikem zhlédnutí Formanova filmu Amadeus. „Vše, co jsem chtěla dělat, bylo psát symfonie.“ Od té doby bylo jasné, kam se bude Yaelin zájem ubírat. Následovalo deset let studia klasického piana na konzervatoři.

Beatles, vlastní skupina a služba v armádě
Změna v jejím hudebním směřování nastala, když objevila Beatles, které si doma pouštěl její otec. Začala sama skládat písničky, jež jí v pubertě pomáhaly vyrovnat se s vlastní plachostí. Začala obcházet jazzové kluby v Tel Avivu a postupem času dala dohromady kapelu The Anti Collision. Její snahu nepřerušila ani dvouletá služba v armádě, která je pro izraelské ženy povinná. „Po všech těch letech hraní po klubech jsem byla hodně zmatená. Moje klasické vzdělání, moje zalíbení v popu, jazzu i folku... Nevěděla jsem, jak to všechno sloučit dohromady, jediné, co jsem věděla, bylo, že chci psát písničky,“ vzpomíná na tuto dobu Yael. V roce 2000 se vydala do Paříže na charitativní koncert, kde si jí všimli producenti. Už o čtyři dny později podepsala smlouvu se společností EMI a debutové album bylo na cestě. Dostala také nabídku udělat soundtrack k filmu Harrison's Flowers, kterou přijala.

Spolupráce s Donatienem, úspěch v hitparádách
Její první album In a Man's Womb, do kterého Yael podle vlastních slov dala vše, však příliš dobře nedopadlo. Zpěvačka začala pochybovat o svých schopnostech, dokud se neobjevil David Donatien. Indický bubeník a ostřílený muzikant dokázal Yaelinu tvorbu usměrnit, dát jí tvář a spojit v celek. Byl to také on, kdo Yael přesvědčil, aby své písně zpívala i hebrejsky, což do té doby striktně odmítala. Její druhá deska Yael Naim, vydaná v říjnu 2007, obsahuje třináct písní, které společně nahráli v pařížském bytě. Album v sobě originálním způsobem spojuje popové prvky s folkovým nádechem a jazzovými vlivy. Desku provázely pochvalné kritiky a singl New Soul, který firma Apple použila ve své reklamě, úspěšně boduje v hitparádách. Yael se tak stala historicky prvním izraelským umělcem, který se dostal do americké top ten. Pod všemi skladbami je podepsaná ona, jedinou výjimkou je zajímavě uchopená cover verze písně Toxic, původně od Britney Spears.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Yael Naim

Yael Naim

Rok vydání: 2008 Songů: 1 Vydavatelství: WEA (Warner Music)
 
Album Mondomix Experience - Night

Mondomix Experience - Night

Rok vydání: 2008 Songů: 1 Vydavatelství: Panther
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno