Youradio

Menu

 
Rok založení 2003
Doba existence 16 let
Místo vzniku Česká Třebová, Česká republika
Web skupiny www.niltv.com/
 
Žánr Rock, Hardrock
Přehrát náladu "Nil"

Řeku Nil zná každý. Českou kapelu se stejným názvem už ale tolik lidí ne. Svou hudbou přitom nedělají domácí hardrockové scéně ostudu, nehledě na jejich velkou přednost, zpěvačku Hanku Kosnovskou. Ta totiž hravě přezpívá všechny domácí žánrové kolegyně a nezní při tom ani trochu tuctově. S Hankou, ostrými riffy, baladami plnými emocí a čtyřmi řadovými alby by si člověk myslel, že to má čtveřice z České Třebové v kapse. Ale ono to tak není.

Anglické texty si frontmanka píše sama, sestava se za desete let působnosti ani jedinkrát nezměnila a všichni členové se shodují na tom, že by si nejraději zahráli vedle Pearl Jam. Na nedostatek popularity si ale kupodivu nestěžují. „Samozřejmě, že každý má jiné podmínky, ale co se šance týká, je tady pro každého,“ prohlásil kdysi kytarista Honza Končický.

Existence kapely NIL se datuje od roku 2003, tedy dob prvních koncertů, jejichž dosavadní počet se blíží už čtyřem stovkám. Mužská část skupiny se sice poprvé sešla a začala zkoušet dlouho předtím, ale teprve po setkání s budoucí zpěvačkou dostaly jejich pokusy mnohonásobný rozměr.

Jejich čtvrtá deska The Velvet Touch Of Tongue se momentálně vyhřívá na pultech hudebních obchodů a jedná se zřejmě o nejlepší nahrávku, jaká kdy od NIL vzešla. Oproti minulé Dirty zní veseleji a svižněji, přesto neztratila nic ze své říznosti. Hanka dává naplno průchod veškerým hlasovým polohám, od ohlušujícího řevu po sametově jemný alt. Na části skladeb se na novince podílel americký hudebník a producent Steve Walsh a jako host si na albu zahrál také písničkář Radim Sychra. V NILu si alespoň an chvíli smočte uši, nebudete litoat. Ostatně mile překvapení byli i fanoušci Marty Jandové a Die Happy, kterým NIL předkakoval na koncertě v pražském klubu SaSaZu na podzim roku 2012.

Diskografie

Podobní interpreti

Album The Velvet Touch Of Tongue

The Velvet Touch Of Tongue

Rok vydání: 2012 Songů: 11
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno