Youradio

Menu

 
Datum narození 2. 1. 1983
Věk 36 let
Místo narození Česká republika
Web umělce www.niceland.cz/
 
Žánr Rock, EMO, Indie
Přehrát náladu "Niceland"
Nej skladba "A Ty Tam"

Když se Niceland, vlastním jménem Michal Motyčka, přihlásil v roce 2007 do soutěže Coca Cola Popstar, neměl za sebou ani jedno veřejné vystoupení. Byl také jediným sólovým interpretem v soutěži a do dalších kol postoupil jen jako náhradník. Nakonec ale s přehledem vyhrál a dnes se v Česku najde jen málo lidí, kteří by ho neznali.
Bruntálský rodák se začal věnovat hudbě v šestnácti letech, kdy dostal k Vánocům kytaru a začal psát do šuplíku písničky. Již tehdy mu hudba sloužila jako způsob terapie, léčící jeho splíny. „Většinou se vypisuju ze špatných dní. A terapie zafunguje v ten moment, když je písnička hotová,“ prozrazuje.

Klid a pohoda
Právě tím Michal Motyčka zdůvodňuje původ svého pseudonymu. Klid a pohoda, která ze slova Niceland vyzařuje, má kontrastovat s depresí jeho textů. Nejsou to ale jen texty, co působí temně, nýbrž i uhlazené černé vlasy, make-up, tmavé oblečení a oběšený plyšový medvídek na jeho webových stránkách, které mu dodávají jakousi „emo auru.“
První desku Little Black Book vydal v dubnu 2008. Kritici ji nemohli vynachválit, padala lichotivá slova jako „talent, který v Čechách chyběl“ nebo „sympaticky upřímný projev“. Podobně úspěšná byla deska i mezi fanoušky.
Niceland sklízí také početné vavříny, například cenu Óčka pro Objev roku nebo ocenění serveru Musicserver v kategoriích Objev roku a Skladba roku.
V roce 2010 přichází Niceland s novinkou God Has Her Way, která není podle jeho slov ani zdaleka tak zachmuřená jako debut.

V roce 2012 odchází část kapely, Motyčka ale s kapelou nekončí a členy doplní.

 

 

Diskografie

Podobní interpreti

Album Dáreček

Dáreček

Rok vydání: 2012 Songů: 1
 
Album God Has Her Ways We Got Ours

God Has Her Ways We Got Ours

Rok vydání: 2010 Songů: 13
 
Album Best Of 2008

Best Of 2008

Rok vydání: 2009 Songů: 1
 
Album Soundczech Best Of 2008

Soundczech Best Of 2008

Rok vydání: 2008 Songů: 1
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno