Youradio

Menu

Marek Dusil Blend

  Zpětná vazba na Youradio
 
Rok založení 2006
Doba existence 12 let
Místo vzniku Praha, Česká republika
 
Žánr Folk, Blues, Rock
Přehrát náladu "Marek Dusil Blend"
Nej skladba "Tmou za tebou "

Marek Dusil Blend, kapela okolo písničkáře Marka Dusila, vydala svůj debut v roce 2010, na kterém shrnula 5.let existence. Tento kvartet ale kvůli těžkým onemocněním kytaristy Banyho víceméně nehraje.

Marek Dusil se proto rozhodnul natočit další materiál v akustické formě - desku Ocean. Mezitím se obklopil pomalu dalšími muzikanty. Kapela tentokrát hraje ve složení:

Marek Dusil - kytary, zpěv
Jáchym Štětka- kytary
Vratislav Hubička- kontrabas
Jáchym Jakubovie – kajon, perkuse

Kromě vyjmenovaných muzikantů se na desce představili i hosté, Petr Tichý na kontrabas, David Babka na steel kytaru, Štěpán Smetáček na bicí a zároveň jako producent alba. Všichni jsou vyhledávaní hráči na jazzové a akustické scéně.

Desku graficky ozdobil svými díly Sarah Jarret z Velké Británie.

Většina textů jsou z pera Marka Dusila, ale naleznete zde i dvě zhudebněné básně významných českých básníků Karla Hynka Máchy (1810- 1836) a František Halas (1901- 1949). V této zhudebněné básni uslyšíte i sestru a maminku Marka Dusila – Lenku Dusilovou a Irenu Dusilovou.

Je to píseň z období jejich rodinné folkové kapely z období let 1988- 1991. Lenka Dusilová je významná česká písničkářka, držitelka mnoha ocenění Anděl (něco jako české Grammy)a úspěšná hudebnice, která se věnuje hudbě kontinuálně již od 11.let. Má na kontě spolupráci z významnými osobnostmi české scény, 4 sólová alba a jeden projekt Eternal Seekers se zástupci vážné hudby, souborem Clarinet factory.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Cosi

Cosi

Rok vydání: 2008 Songů: 2 Vydavatelství: Marek Dusil Blend
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno