Youradio

Menu

 
Rok založení 2008
Doba existence 10 let
Místo vzniku Zlín, Česká republika
Web skupiny bandzone.cz/listolet
 
Žánr Folk, Rock
Přehrát náladu "Listolet"
Nej skladba "Let Holka Let"

Listolet působí jako příjemně střelená pětice mladíků, které baví pohrávat si s přírodou. Dejte jim do ruky buzolu a určitě se neztratí.
Název Listolet však také symbolizuje tajuplný měsíc mezi říjnem a listopadem, což je samo o sobě hloubější než trampská nálepka. Stejně "přírodně" zní i hudba kapely Listolet.

Předtím, než pánové začali kouzlit s alternativou, potili krev se zlínskou formací Krutý omyl. A o omyl šlo doslova, protože jeho existence neměla dlouhého trvání. Tomáš Háček a Jakub Navrátil se ale rozhodli svou tvorbu reinkarnovat a začít s čistým štítem.

Krutý omyl po sobě zanechal mnoho nerealizovaných písní, kterých se autorům zželelo. V létě 2008 si proto vymysleli jednorázový studiový projekt, na němž desítku skladeb oživili. A tak vznikl Listolet. Rodáci z Brna dlouho hledali pro nahrávání vhodné prostory, až je nakonec zachránil kamarád, který hudebníkům ochotně zapůjčil chalupu v lesích.

S přestávkami strávila parta v divočině měsíc, album Listolet ale nakonec “domazlila” v nahrávacím studiu. Křest desky probíhal stylově a v patřičném konceptu - nosič zasypalo suché listí.

Hoši z Listoletu staví hlavně na zábavných textech, vtipných slovních hříčkách a přesmyčkách. Žánrově se pak opírají o folkrock. Všechny skladby navíc obklopují nejrůznějšími zvuky či bezstarostným hvízdáním, takže máte pomalu chuť zabalit uzlíček, pět buchet a vyrazit na vandr. Tvrzení kapely, že hraje alternativní rock s elektronickým zákalem, kolikrát s příměsem diska, musí být tak nadsázka - Listolet jsou totiž naprosto “bio”.  

Zatím jsou jen kapelou lokálního významu (upozornili na sebe coververzí skladby od Mňágy a Žďorp), ale i tak si dávají záležet na sebemenších detailech; šestnáctistránkový booklet debutu s příznačnou grafikou pro ně není luxus, nýbrž samozřejmost. Deska nese podtitul “něco velkým, něco dětem”, což kapelu zcela vystihuje; kapela totiž říká, že debutovka posluchače “unese do poetických podzimních obrazů, aby je vždycky v pravý čas vytáhla nějakou hudební vylomeninou z nostalgie zpět“.

Možná, že kladenskému Zrní ještě vyroste konkurence.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Malý Kluk

Malý Kluk

Rok vydání: 2013 Songů: 12 Vydavatelství: Indies Scope Records
 
Album Listolet

Listolet

Rok vydání: 2012 Songů: 10 Vydavatelství: Indies Scope Records
 
Album Dáreček

Dáreček

Rok vydání: 2012 Songů: 1 Vydavatelství: Surikata Records
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno