Youradio

Menu

 
Rok založení 2005
Doba existence 13 let
Místo vzniku Praha, Česká republika
Web skupiny www.lepneumatiq.com/
 
Žánr Breakbeat, Drum and Bass
Přehrát náladu "Le Pneumatiq"
Nej skladba "Milkshake"

Málokdo se musel při čtení recenzí debutové desky obrnit tak jako Le Pneumatiq. Jejich breakbeatová prvotina Beat Safari totiž většině kritiků příliš neučarovala. Vytýkali zastaralý devadesátkový zvuk, kostrbatou angličtinu i hloupé texty. Od té doby si Le Pneumatiq nesou břímě označení "horší Skyline“.

Le Pneumatiq jsou dílem producenta Howsky DC, jehož jméno si z paměti vyhrabali ti, kteří navštívili koncert legendárních Underworld a viděli DJe coby předskokana. Howska se rozhodl vzejít v širší známost a položil základy tanečním Le Pneumatiq. Pánská sestava marně čekala na slečnu, avšak jakmile za mikrofon přibyla i Miss Blueberry, mohli se Pražané směle pustit do nahrávání.

„Pneumatiky“ se tehdy vydaly na breakbeatovou a drum´n´bass scénu, pořádně prorazit se jim ale nepovedlo. Potenciál sice měly, nedařilo se jim ale vybudovat image, s níž by vystoupily z řady. A s průbojností to také nebylo nic extra.  

Poslechněte si Le Pneumatiq v YouRadiu

Je to trochu s podivem, díky neuvěřitelné koncertní energii by totiž kapela mohla zásobovat celé město elektřinou. Během živého setu se z obyčejně vyhlížejících muzikantů stává neřízená střela, která za minutu dokáže roztančit celý sál. Bez výjimky.

Svá „koncertní esa“ tedy Le Pneumatiq využívali v zahraničí, kde obráželi nejrůznější festivaly. Podívali se do Německa nebo Velké Británie a jako první česká formace se zúčastnili slavného francouzského festivalu Trans Musicales. Fanoušci mohli jejich jméno najít podepsané i pod soundtrackem k filmu Pusinky, na němž se podíleli pěti skladbami.

Letos v květnu nachystala skupina nové CD s názvem Seven Sisters. Vesměs se drží v zajetých kolejích tanečních zvuků, k nimž Le Pneumatiq přidali moderní elektronika a pohlídali si i tradiční živelnost. Borůvka je skvělá zpěvačka, její výkon ale stále kazí trochu neumětelská výslovnost MC Adrenalina.

V druhé půlce května se Le Pneumatiq chystají s novinkou objet celou republiku. Uvidíme tedy, jestli jim sedm sester přinese víc štěstí.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Seven Sisters

Seven Sisters

Rok vydání: 2012 Songů: 7 Vydavatelství: BMS
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno