Youradio

Menu

Kardinal Offishall

  Zpětná vazba na Youradio
 
Datum narození 21. 5. 1976
Věk 41 let
Místo narození Scarborouhg, Toronto, Kanada
 
Žánr Rap
Přehrát náladu "Kardinal Offishall"
Nej skladba "Dangerous (feat. Akon)"

Jason Harrow, v hudebním světě známý pod uměleckým jménem Kardinal Offishall, pochází z rodiny jamajských imigrantů do Kanady a tento původ se zcela jistě promítl i do jeho hudebního stylu. Už jako malý chlapec měl blíže k americkému rapu než k jamajskému reggae. Rapoval od svých osmi let a ve věku dvanácti vyhrával nejrůznější rapové soutěže. Tehdy také živě vystoupil vedle prvního jihoafrického prezidenta tmavé pleti Nelsona Mandely při jeho první návštěvě Toronta. V roce 1993 učinil zřejmě poslední zásadní krok k dotvoření své momentální rapové image, když si změnil dosud užívanou přezdívku KoolAid na tu současnou. Prý se při jejím vymýšlení inspiroval nejmocnějším mužem francouzské politiky 17. století, kardinálem Richelieu. A dnes je Kardinal Offishall považován za jakéhosi velvyslance kanadského hip-hopu. Jak k tomu došlo?

Talent + originalita = úspěch
Dílem je tato pozice dána Kardinalovým nesporným talentem, dílem jeho originálním rapovým stylem, ve kterém jsou zřetelné prvky jamajského dancehallu a reggae. Od prvního vykročení na hudební dráhu jej provázely samé úspěchy. Jako dvacetiletý podepsal smlouvu s labelem Warner/Chappell Music Canada. Roku 1996 mu vychází první singl Naughty Dread, který získal nominaci na nejlepší rapovou nahrávku roku v rámci Juno Award. Hned o rok později vydal debutové album Eey & I, jehož jediný singl On Wit Da Show zaznamenal velký ohlas u hudební veřejnosti. Uplynul další rok, když Kardinal slavil vítězství v soutěži Juno Award s nahrávkou Nothern Touch, na které se spolupodílel s dalšími kanadskými rapery Rascalzem, Choclairem, Thurstem a Checkmatem. Přišel rok 2001 a s ním i druhá deska Quest for fire: Firestarter, Vol. 1, která obsahovala velmi úspěšné hity BaKardi Slang a Ol' Time Killin'. Toto album mu vyneslo ocenění Gold Album, jakýsi hudební certifikát pro Kanadu. O dva roky později navazuje na tento počin deska Quest for fire: Firestarter, Vol. 2.: F Word Theory. Po tomto vydání se Kardinal ocitl bez smlouvy u nahrávací společnosti, avšak již v té době byl znám také jako úspěšný producent, který vlastní produkční agenturu The Black Jays.

Spolupráce
V roce 2004 s lidmi okolo této agentury také vydává nezávislou rapovou kompilaci Kill Bloodclott Bill. A ve stejné době mu známý americký raper Jay-Z poskytuje svoji desku The Black Album jako materiál k vytvoření remixu. Tato upravená verze, na níž se podílel i jeho kolega SolitairBlack Jays, vychází pod příhodným názvem The Black Jays Album. Ovšem o rok později se jeho deska Fire and Glory již nachází pod hlavičkou společnosti Virgin Records. Na ní se v roli hosta objevuje i legendární Busta Rhymes. V roce 2008 vychází Kardinalovi deska s názvem Not 4 Sale.

Kardinal Offishall je považován za jednu z nejvýznamnějších osobností kanadské hip-hopové scény. Jako jeden z mála tamních raperů se může pochlubit mezinárodní spoluprací s hudebníky světové špičky. Uveďme jen několik jmen: Method Man, Sean Paul, Spragga Benz, T-Pain, Lil Wayne nebo Akon.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Not 4 Sale

Not 4 Sale

Rok vydání: 2008 Songů: 15 Vydavatelství: Universal Music
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno