Youradio

Menu

 
Rok založení 2003
Doba existence 15 let
Místo vzniku Hradec Králové, Česká republika
Web skupiny www.kadve.eu
 
Žánr Rock
Přehrát náladu "K2"

Znají se od puberty, hrají spolu v hudebce a všechny hodlají své životy zasvětit muzice. Boří mýty o tom, že tvrdou muziku umějí jen chlapi, ale zároveň si v tvorbě dokázaly udržet ženství. Horolezkyně ze skupiny K2 Klára, Míša a Monika tu největší horu ale teprve ještě musí pokořit.

Kolik znáte ryze dívčích kapel? Celkem dost. Dobrá, kolik znáte ryze dívčích českých kapel? Počet se zužuje. A kolik z nich navíc zpívá česky? To by šlo spočítat na prstech jedné ruky. Pokud holky z K2 neusnou na vavřínech, mají velkou výhodu v tom, že si je každý snadno zapamatuje. Zároveň svým dívčím rockem plní mezeru v trhu, protože ne všechny náctileté slečny chtějí poslouchat Rihannu a třeba sem tam dají přednost kytarám.

Ká dvojky na počátku přehrávaly covery svých oblíbených interpretů a když začínaly, jejich bubenice neuměla pořádně bubnovat a cvičila doma slepenými špejlemi na kyblík. Možná, že na vás z trojice dýchá lokální amaterismus, pozitivní reakce od fanoušků na jejich koncerty ale hovoří za vše. Dívky už se navíc se svým bigbeatem stačily podívat i do okolních zemí, kde se úspěšně zúčastnily řady pěveckých či autorských soutěží. 

Instrumentálně jsou na tom dnes velice dobře; bok po boku fungují už sedmým rokem, takže se stačily vyhrát a vlastně i sehrát. Jejich songy mají drajv a zkrátka jim to "sype“. Texty míří na cílovou skupinu starších mladistvých, takže se leckterým rýmům budou jednou samy nejspíš smát.

K2 vydaly v roce 2012 desku Odejdeš, na níž definitivně zahodily anglickou stylizaci a prezentují se jako dračice s nohama na zemi. Těžko říct, zdali to v osmnácti vůbec jde, hlavní je tady ale potenciál a odvaha jít s kůží na trh.

Jediným škraloupem tak snad zůstává akorát Klářin zpěv. Jasnou barvu hlasu si teprve hledá, ale měla by se snažit vyzpívat, aby neskončila ve škatulce „tuctovek“.

I přesto se rockerky z K2 zdají být příjemně střelené a mají skvělé nápady na riffy. A právě to je na nich tak sympatické.

Diskografie

Podobní interpreti

 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno