Youradio

Menu

 
Datum narození 22. 12. 1989
Věk 29 let
Místo narození Phoenix, Arizona, USA
Web umělce www.jordinsparks.com
 
Žánr Pop
Přehrát náladu "Jordin Sparks"
Nej skladba "Battlefield Lyrics"

Jordin Sparks se narodila v arizonském Phoenixu do rodiny hráče amerického fotbalu, který působil v týmu New York Giants a Dallas Cowboys. Sportovní talent po otci nezdědila, brzy se ale projevilo její hudební nadání. Rodiče vkládali do jejích schopností tolik nadějí, že jí roku 2006 zařídili domácí výuku. Jordin tak přestala navštěvovat střední školu a volný čas věnovala zdokonalování svého zpěvu. Talent projevila v několika soutěžích pro začínající zpěváky (Sprite Rising Star, NBC/PAX America's Most Talented Kids).

American Idol
Opravdový přelom nastal v momentě, kdy se přihlásila do soutěže American Idol (obdoba Česko hledá superstar). Jordin se stala miláčkem diváků a úspěchy sklízela i u poroty. Její podání písně I (Who Have Nothing) oslnilo porotce natolik, že prohlásili, že se jednalo o nejlepší výkon celé soutěže. To potvrdili i diváci, kteří jí posílali nejvíce hlasů. Jordin Sparks se tak stala v pořadí 6. vítězkou soutěže American Idol.Kromě hudebního talentu jí k vítězství dopomohlo i skromné vystupování. Když se jí v interview k soutěži American Idol zeptali na to, kdo pro ni ztělesňuje hrdinu, odpověděla: „Mými hrdiny jsou běžní lidé, kteří tvrdě pracují, jsou upřímní a čestní.“

První album
Záhy poté, co se stala americkým idolem, vystoupila v několika televizních show. Navíc dostala možnost zazpívat před prezidentem Bushem státní hymnu. Roku 2007 vydala své první studiové album nazvané jednoduše Jordin Sparks. Jeho úspěch nicméně nebyl tak velký, jak se očekávalo. Opravdovým hitem se lze nazvat až duet s Chrisem Brownem No Air z roku 2008, který se stal nejúspěšnějším singlem obou mladých hudebníků.

Reality show
Nadějná zpěvačka nevyniká jen na hudebním poli. V roce 2006 zvítězila v reality show Next Plus Size Model. Díky této soutěži vešla ve známost i ve světě modelingu, přestože rozhodně nemá ideální míry 90-60-90. Její úspěch se tak stal vzorem pro mnoho Američanek, které se potýkají s nadváhou. Důležitou roli v životě Jordin Sparks hraje také její náboženské cítění. Je členkou evangelické církve a víra se promítá i do její pěvecké kariéry. „Modlím se a zhluboka dýchám,“ odpověděla v interview na otázku, jestli má nějaký rituál před vystoupením. Na důkaz, že svou víru bere opravdu vážně, nosí tzv. prsten čistoty, který symbolizuje, že jeho nositel setrvá v celibátu až do svatební noci.

Diskografie

Podobní interpreti

Album I Am Woman (singl)

I Am Woman (singl)

Rok vydání: 2011 Songů: 1
 
Album Essential R&B 2010

Essential R&B 2010

Rok vydání: 2010 Songů: 1
 
Album Battlefield

Battlefield

Rok vydání: 2009 Songů: 14
 
Album Jordin Sparks

Jordin Sparks

Rok vydání: 2009 Songů: 1
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno