Youradio

Menu

 
Rok založení 1996
Doba existence 22 let
Místo vzniku Česká republika, Nový Jičín
Web skupiny bandzone.cz/hc3
 
Žánr Rock, Nu-metal
Přehrát náladu "HC3"
Nej skladba "Your Choice"

Málokdo ví o zmařených nadějích tolik, jako rockoví HC3 z Novojičínska. Měli možnost prorazit za oceánem, jenže smlouva s americkou Sony Music jim nakonec prokouzla mezi prsty. Kapela přesto na zahraničí nezanevřela a v USA se snaží aspoň pravidelně koncertovat. Tady v Česku se však zacyklila na jednom místě a ani po letech se jí nedaří prorazit. Škoda, pánové mají totiž čich na řízné melodie. 

První projekt, se kterým na sebe kapela upozornila, byla deska And What About Your Life. Ačkoliv nebyla úplně dotažená, byla z ní cítit snaha o moderní zvuk. Největší hit se však zrodil až o rok později. Skladba Inside lahodila dokonce i uším producenta Korn či Limp Bizkit, jenž mohl schopným muzikantům ukázat cestu ke hvězdám. Štěstí se ale od kapely dvrátilo a se smlouvy sešlo.

Neúspěch však H3C neodradil a směle se pustili do nahrávání další studiovky Prelude to Fascination. Deska vznikala v Americe, přímo v domácím studiu, které si HC3 ve vlastním domě vybudovali. Jak že se ke studiu v Americe dostali? Jednoduše - stavěli načerno obytné domy. Díky domácímu studiu nemusela kapela nijak spěchat. Trpělivost se vyplatila a v Americe vzniklo progresivní album, asi neklidnější nahrávka z diskografie.

Odpůrci HC3 nemohou většinou překousnout Čegyho angličtinu s nesmazatelným českým přízvukem. Nejnovější počin, optimisticky nazvaný 12 Songs About Love, Faith and Freedom, by mohl jejich rýpání utnout. Zmiňovaný Čegy totiž pověsil kytaru na hřebík a soustředí se pouze na mikrofon. Absenci zpěvákovy kytary vyřešili rockeři přijmutím čtvrtého člena. Ten oprášil tvrdší rock’n’rollový sound, což slibuje dobrý zážitek z dalších koncertů.

Novou desku 12 Songs Abour Love, Faith and Freedom si můžete objednat na webu kapely.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Prelude To Fascination

Prelude To Fascination

Rok vydání: 2007 Songů: 12 Vydavatelství: Cecek Records
 
Album We´re Not Like The Others

We´re Not Like The Others

Rok vydání: 2004 Songů: 15 Vydavatelství: Cecek Records
 
Album We´re Not Like The Othrers

We´re Not Like The Othrers

Rok vydání: 2004 Songů: 1 Vydavatelství: Cecek Records
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno