Youradio

Menu

 
Rok založení 1994
Doba existence 25 let
Místo vzniku Praha, Česká republika
Web skupiny www.eggnoise.cz
 
Žánr Jazz, Pop
Přehrát náladu "Eggnoise"

Když před dvěma lety natočila pražská jazzpopová skupina Eggnoise hudbu pro film Jana Hřebejka Svatá čtveřice a oficiálně ukončila svou činnost, zdálo se, že členy kapely budeme dál potkávat jen na sólových koncertech; třeba jako polovinu vedoucí dvojice Ondřej Kopička - Ondřej Galuška; druhý jmenovaný poslední dobou vystupoval a natočil desku se sólo projektem O.G And the Odd Gifts. O to větší překvapení vzbudila zpráva, že tým se pod hlavičkou Eggnoise se v září 2013 vrací s deskou s "řadovým" jménem 4.

Poslechněte si Eggnoise v Youradiu

"Pauza byla vlastně vyústěním rozdvojení kapely na živou partu, co jezdí koncerty, a autorskou partu Galuška - Kopička, co píše písničky včetně všech partů a nahrává desky v často velmi odlišném obsazení. Autorská část pro nás byla samozřejmě podstatnější, a když už to nešlo dál kloubit, živou část jsme zrušili. Teď hrajeme naživo v jiném obsazení, ale je to hodně podobné tomu, co je slyšet na desce," vysvětluje Ondřej Galuška pozadí vzniku nahrávky, na níž jsou kromě nových skladeb i některé písničky ze zmíněného filmu Svatá čtveřice.

[soundcloud url="http://api.soundcloud.com/tracks/108932148" params="" width=" 100%" height="166" iframe="true" /]

A co je tedy na Čtyřce Eggnoise slyšet? Hravost a vrstvení melodií, akustických nástrojů i nálad, typických pro předchozí desky. Eggnoise v nové podobě jsou ale také o dost popovější; v krystalicky čisté Enchané znějí chvílemi jako americký Dave Matthews Band, Oh Darling zase muzikanty představuje v melancholické poloze.

Pro fanoušky Eggnoise je na novince netypický fakt, že kapela po dlouhé době zařadila i písničky v češtině. Ze spolupráce na zmíněném Hřebejkově filmu to vyplývá ale jen částečně: rozvernou Něco se s hostující Lenkou Dusilovou sice uslyšíte v traileru, lehce surreálná skladba Houpacího koně už ale vznikla přímo pro desku.

Čtyřka se bude křtít 26. listopadu v Paláci Akropolis.

Diskografie

Podobní interpreti

Album 4

4

Rok vydání: 2013 Songů: 10
 
Album Yolk

Yolk

Rok vydání: 2010 Songů: 10
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno